| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Zamiana kredytów > Jak połączyć raty w jeden kredyt? – ranking kredytów konsolidacyjnych

Jak połączyć raty w jeden kredyt? – ranking kredytów konsolidacyjnych

Jeżeli zaciągnąłeś kilka kredytów, każda rata ma inny termin płatności, a na domiar złego opiewa na inną kwotę, możesz mieć problem z zapamiętaniem wszystkich zobowiązań. Co zrobić, żeby uregulowanie zadłużenia stało się prostsze? Eksperci podpowiadają, który kredyt gotówkowy pozwoli na konsolidację całego długu.

Inne banki, np. PKO Bank Polski, wymagają, aby klient założył dla danego rodzaju oferty określony rachunek osobisty – w tym przypadku „Konto Aurum”, którego koszt wynosi 20 zł miesięcznie [sic!]. Trzeba jednak wspomnieć, że w ramach tej ceny uzyskujemy dostęp do jednego z najlepszych kont osobistych na rynku, ze znakomitą większością operacji bankowych bez żadnych dodatkowych opłat.

Zapewne bankowcy będą nas zachęcali do skorzystania z opracowanych specjalnie dla danego rodzaju kredytu pakietów ubezpieczeniowych. W ramach tychże pakietów uzyskujemy ochronę na wypadek następstw nieprzewidzianych zdarzeń losowych, a nawet spłaty kredytu w przypadku zgonu kredytobiorcy. Jednak, jak dobrze wiemy – w życiu nie ma nic za darmo – za tego rodzaju bezpieczeństwo przyjdzie nam zapłacić nawet równowartość 1/5 kwoty kredytu, gdyż składka wyliczana jest za cały okres ochronny i uiszcza się ją jednorazowo, „z góry”, za cały okres kredytowania.

Ci z nas, którzy mają więcej kredytów, wiedzą, jak dużej samodyscypliny wymaga utrzymanie domowych finansów w ryzach. Panaceum na tą bolączkę może okazać się gotówkowy kredyt konsolidacyjny. Warto podkreślić, że w odróżnieniu od kredytów konsolidacyjnych, zabezpieczonych hipoteką, jest to rozwiązanie, które w krótszym czasie pozwoli nam spłacić posiadane kredyty, zaś przy jego udzielaniu nie będą wymagane żadne dodatkowe zabezpieczenia.

Z całą pewnością gotówkowy kredyt konsolidacyjny jest rozwiązaniem, któremu powinny przyjrzeć się bliżej wszystkie osoby, które mają wiele kredytów, a są zainteresowane obniżeniem kosztów obsługi spłaty zaciągniętych wcześniej zobowiązań. Warto jednak porównać dostępne na rynku oferty, gdyż różnica w wysokości miesięcznej raty może wynieść nawet 1/3. Opłaca się poświęcić trochę czasu i dokonać rozsądnego wyboru najlepszej w danym momencie propozycji.

Eksperci TotalMoney.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Monika Białobrzewska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK