| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Rynek kredytów > Bank pomoże w opłaceniu podatku

Bank pomoże w opłaceniu podatku

Jak co roku nieubłaganie zbliża się termin rozliczenia podatku. Dla części podatników oznacza to konieczność dopłaty, niekiedy w wysokości znacznie przekraczającej miesięczny budżet domowy.

Jedna trzecia podatników czerpie dochody z więcej niż jednego źródła. Część z nich będzie musiała dopłacić fiskusowi za ubiegły rok, a jeśli będą to spore kwoty, może się okazać, że trzeba będzie je pożyczyć. Dopłaty mogą też dotyczyć osób, których dochody w ciągu roku przekroczyły wyższy próg podatkowy. Banki wychodzą takim osobom naprzeciw, przygotowując specjalne oferty.

Zobacz też serwis: PIT

Kredyt przeznaczony specjalnie na ten cel przygotował MultiBank. Jego oprocentowanie można uznać za atrakcyjne, bo wynosi 11,49% (dla posiadaczy konta Aquarius) lub 12,49% (dla pozostałych klientów). To stawki dużo niższe od standardowej oferty pożyczek gotówkowych w MultiBanku. Minusem jest jednak minimalna kwota kredytu, która wynosi 3 tys. zł. Jako że jest to kredyt celowy, przeznaczony wyłącznie na pokrycie dopłaty do podatku, ktoś, kto ma obowiązek dopłacić kwotę niższą niż 3 tys. zł, nie będzie się kwalifikował do takiego kredytu.

Oprócz kredytu celowego na PIT w kilku innych bankach znajdziemy pożyczki gotówkowe przyznawane na podstawie zeznania podatkowego. Można więc pożyczyć pieniądze na dopłatę, ale równie dobrze – korzystając z faktu, że mamy przygotowane zeznanie – na jego podstawie (zamiast zaświadczenia o zarobkach) dostać pieniądze na inny cel. Taką ofertę proponują: db kredyt, Getin Bank i ING Bank Śląski. W przypadku Getinu stali klienci mogą liczyć na niskie oprocentowanie w wysokości 8,4 proc. Klienci ING zapłacą 16 proc., a w db kredyt pożyczki oferowane są po 21,93 proc. Oczywiście trzeba jeszcze pamiętać o pobieranych przez banki prowizjach. Szczegóły oferty przedstawiamy w tabeli poniżej.

bank

oprocentowanie

prowizja

(proc.)

obowiązkowe ubezpieczenie

RRSO

(proc.)

miesięczna rata (w zł)

db kredyt

21,93

4

brak

33,96

292,03

Getin Bank

8,40

2

brak

12,95

266,86

ING Bank Śląski

16

3

brak

23,96

280,48

MultiBank

12,49

2

brak

17,11

272,00

Założenia: kredyt w wysokości 3 tys. zł na 12 miesięcy, rodzina 2+1, dochód 5 tys. zł netto, stały klient banku

Propozycje banków odnośnie dopłat do podatku nie kończą się na kredytach gotówkowych. Bank Millennium przygotował rozwiązanie dla posiadaczy kart kredytowych. Mogą oni zapłacić podatek dochodowy kartą oraz rozłożyć tę płatność na raty. Oprocentowanie takiej pożyczki wynosi 12,9 proc., a klient ma do wyboru płatność w 5 lub 10 ratach. Minimalna kwota podatku, jaką można rozłożyć na raty, wynosi 300 zł.

Polecamy artykuły

Ekspert:

Mateusz Ostrowski

Analityk rynku produktów bankowych

Źródło:

Własne

Zdjęcia


Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawnicza FORUM r.pr. K. Piluś i s-ka sp.k.

Masowe odzyskiwanie wierzytelności

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK