| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Rynek kredytów > Wysyp promocji kredytów mieszkaniowych

Wysyp promocji kredytów mieszkaniowych

Banki oferujące kredyty hipoteczne prześcigają się w promocjach – brak prowizji, niższe marże. Część tych ofert kończy się w najbliższych dniach lub tygodniach. Dla tych, którzy nie zdążą pewnie będą kolejne, bo wojna cenowa na rynku hipotek zaostrza się, a promocja to świetny wabik na klienta.

Właśnie kończy się promocyjna oferta kredytu w euro w DnB Nord – zerowa marża w pierwszym roku (później 1,7%) i brak prowizji. Dotyczy osób, które otworzą konto w DnB Nord i będą je zasilać co miesiąc (wniosek kredytowy musi być wprowadzony dziś do systemu banku). Dzień później upływa termin promocji w BOŚ (umowa musi być podpisana w tym terminie). Daje możliwość obniżki marży o 0,5 pkt. proc. i zerowej prowizji dla kredytów w euro oraz obniżki o 0,6 pkt. proc. dla kredytu w złotych (też bez prowizji). Warunkiem skorzystania z promocji jest zakup pakietu produktów (konto, ubezpieczenie, program systematycznego oszczędzania). W Millennium kilka dni temu zakończyła się promocja polegająca na braku prowizji kredytowej w zamian za otwarcie konta. Teraz konieczne jest do tego wykupienie ubezpieczenia od utraty pracy.

Nazwa banku

Data obowiązywania promocji/oferty specjalnej

Warunki wybranych promocji

DnB Nord

15.06.2010

Zerowa marża w pierwszym roku (później 1,7%) i brak prowizji. Wymaga otwarcia konta i przelewania wynagrodzenia

BOŚ

16.06.2010

Brak prowizji i obniżka marży o 0,5 pkt. proc. (EUR) lub 0,6 pkt. proc. (PLN). Wymaga otwarcia konta i zakupu: ubezpieczenia i programu systematycznego oszczędzania

Deutsche Bank

30.06.2010

Brak prowizji. Minimalna kwota kredytu 100 tys. zł

BGŻ

01.07.2010

Brak prowizji i obniżka marży. Wymaga otwarcia konta i zakupu pakietu ubezpieczeń

Kredyt Banku

05.07.2010

Brak prowizji

Lukas Banku

15.07.2010

Brak prowizji. Wymaga otwarcia konta i przelewania wynagrodzenia

Polbank

31.07.2010

Marża niższa o 0,5 pkt. proc. Wymaga otwarcia konta i przelewania wynagrodzenia

Pekao Bank Hipoteczny *

31.08.2010

Możliwość obniżenia marży do 1,9%, a nawet 1,75%

Allianz Bank

31.08.2010

Obniżka marży. Wymagane otwarcie konta i przelewanie na nie minimum 2 tys. zł miesięcznie oraz wykonywanie trzech operacji bezgotówkowe

Pekao SA *

31.09.2010

Brak prowizji i obniżka marży nawet do 1,7%. Wymaga odpowiedniego dochodu lub kwoty kredytu oraz otwarcia konta

Nordea

bezterminowo

obniżka marży dla kredytów w złotych za skorzystanie z dodatkowych produktów (konto, karta, ubezpieczenie nieruchomości)

* Oferta specjalna

Już tylko dwa tygodnie na skorzystanie z oferty promocyjnej mają kredytobiorcy, którzy zadłużą się w BGŻ – wskazują dane Home Broker Doradcy Finansowi. Do 1 lipca trwa promocja, w ramach której bank nie pobiera prowizji i obniża marże za skorzystanie z dodatkowych produktów (konto, pakiet ubezpieczeń). Do tego czasu konieczne jest jednak podpisanie umowy, zatem czasu jest bardzo mało. Do końca czerwca trwa promocja w Deutsche Banku (brak prowizji przy kwocie kredyt minimum 100 tys. zł). Pięć dni później, 5 lipca, kończy się też promocja w Kredyt Banku (wniosek musi być zarejestrowany w systemie banku) polegająca na braku prowizji. W Lukas Banku analogiczna promocja zaplanowana jest do połowy lipca. Do tego czasu wniosek musi trafić do banku. Warunkiem skorzystania z oferty jest otwarcie konta i przelew wynagrodzenia. W Polbanku w zamian za otwarcie konta i przelew wynagrodzenia można otrzymać marżę niższą o 0,5 pkt. proc. Bank przedłużył promocję do końca lipca (wniosek musi być zarejestrowany w systemie banku).

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Dr n.prawnych Roman Ziembiński

Od ponad 20 lat doradza i asystuje w prowadzeniu postępowań upadłościowych i naprawczych oraz przejmuje tymczasowy zarząd kryzysowy w wielu firmach krajowych i zagranicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK