| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Ranking kredytów hipotecznych – maj 2013

Ranking kredytów hipotecznych – maj 2013

Trzy osoby to już tłum. Zwłaszcza, jeżeli muszą zmieścić się w małym mieszkaniu. Dlatego też TotalMoney.pl postanowił sprawdzić najlepsze oferty kredytowe, dzięki którym trzyosobowa rodzina będzie mogła kupić 60-metrowe mieszkanie

Z majowej edycji raportu Expandera, Szybko.pl i Metrohouse wynika, że oprocentowanie kredytów mieszkaniowych spada już ósmy miesiąc. Przeciętne oprocentowanie kredytu hipotecznego wynosi 4,59% (dla porównania – we wrześniu 2012 r. wynosiło 6,49%). Dane te pokrywają się z tymi, jakie TotalMoney.pl uzyskał z 19 banków, które odpowiedziały na ankietę dotyczącą kredytu hipotecznego w wysokości 230 000 zł spłacanego w równych ratach miesięcznych przez 30 lat. Średnie oprocentowanie kredytów wyniosło w naszym przypadku 4,69%.

Porównaj kredyty hipoteczne w różnych bankach

Dwanaście z 19 banków, które wzięły udział w naszym rankingu zaproponowało oprocentowanie niższe od średniej. W maju naszymi „modelowymi” klientami była trzyosobowa rodzina mieszkająca w mieście liczącym powyżej 100 000 mieszkańców. Nasi klienci zarabiają łącznie Dochód netto naszych klientów wynosi 5 473 zł. Udało im się też zgromadzić wkład własny w wysokości 20% kosztów inwestycji. O miejscu, jakie dany bank zajął w zestawieniu decydowała wysokość miesięcznej raty. Najkorzystniejszych kredytów jak zawsze szukaliśmy wśród ofert z cross-sellingiem, tj. takich, w których w zamian za skorzystanie z innych produktów oferowanych przez bank (np. ROR, karty kredytowej, czy ubezpieczenia) klient otrzyma korzystniejsze warunki kredytu hipotecznego. Zapraszamy do lektury.

Najtańsze finansowanie zakupu mieszkania liczącego 60 metrów kwadratowych oferują: Credit Agricole Bank Polska, PKO Bank Polski i Deutsche Bank PBC.

Zobacz: Bankowe absurdy dokumentacyjne

Na najwyższym stopniu podium ulokował się Credit Agricole Bank Polska. Zwycięska oferta kredytowa to kredyt udzielany w ramach promocji „Kredyt mieszkaniowy 3x0”. Dla przypomnienia: osoba, która weźmie kredyt w czasie jej trwania nie zapłaci prowizji za udzielenie kredytu, nie poniesie kosztów związanych z wyceną nieruchomości, a w przypadku przedterminowej spłaty kredytu nie będzie obciążona prowizją z tego tytułu. Miesięczna rata kredytu udzielonego przez bank, którego motto brzmi „Prosto i z sensem” obciąży budżet naszych kredytobiorców kwotą 1 011 zł. Całkowita kwota kredytu wyniesie 184 912 zł, a jego oprocentowanie – 4,48%. W zamian za to bank będzie oczekiwał założenia konta osobistego i zasilania go wpływami z tytułu wynagrodzenia oraz przystąpienia do ubezpieczenia na życie, którego koszt to 0,0299% kwoty kredytu pozostałego do spłaty. Ubezpieczenie płatne jest w miesięcznych ratach.

Miejsce drugie zajął PKO Bank Polski. W pierwszym roku kredytowania miesięczna rata kredytu udzielonego przez ten bank obciąży budżet naszych klientów kwotą niecałych 1 102,62 zł (od 13-go miesiąca wzrośnie do 1 135,23 zł). W pierwszym roku spłaty oprocentowanie kredytu wyniesie 4,03%, by od trzynastego miesiąca spłaty wzrosnąć do 4,28%. PKO BP nie pobierze od naszych klientów prowizji za udzielenie kredytu, a jego całkowity koszt zamknie się kwotą 191 627,71 zł. Z takiej oferty mogą skorzystać klienci, którzy założą w PKO BP konto osobiste, zakupią kartę kredytową oraz przystąpią do czteroletniego ubezpieczenia z tytułu utraty pracy (jego koszt to 3,25% kwoty kredytu).

W zajmującym trzecie miejsce w zestawieniu Deutsche Banku PBC miesięczna rata kredytu to 1 118,04 zł. Oprocentowanie kredytu wynosi jest w wysokości 4,15%. Podobnie jak pozostałe banki z czołówki rankingu, tak i Deutsche Bank nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu. Całkowity koszt kredytu wynosi 180 330,15 zł. Nasi klienci będą zobowiązani do założenia rachunku osobistego db Life, zakupienia karty kredytowej oraz przystąpienia do ubezpieczenia na życie (jego koszt to 1,8% kwoty kredytu, składka płatna na dwa lata z góry. Kolejne składki, wymagane po 2 latach, będą płatne miesięcznie w wysokości 0,042%  kwoty kredytu).

Zobacz: Coraz dłużej czekamy na udzielenie kredytu

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Zierke

Ekspert z zakresu prawa, biznesu i ekonomii

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK