| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Najłatwiej skorzystać można z programu „Rodzina na swoim” w Łodzi

Najłatwiej skorzystać można z programu „Rodzina na swoim” w Łodzi

Ponad połowa mieszkań sprzedawanych przez deweloperów w Łodzi ma cenę niższą od maksymalnego limitu wyznaczonego dla preferencyjnych kredytów „Rodzina na swoim”.

Jak informuje Bank Gospodarstwa Krajowego, odpowiedzialny za program „Rodzina na Swoim” w styczniu 2010 r. z kredytów zapewniających dopłaty do odsetek skorzystało blisko 2 300 osób. Pożyczyły one 421 367 tys. zł. Jeśli zestawić te wyniki z osiągnięciami z grudnia ubiegłego roku (ok. 3 tys. osób pożyczyło 530 mln zł), to styczniowe dane nie wypadają spektakularnie. Ale tradycyjnie początek roku nie jest szczególnie dynamiczny ani na rynku nieruchomości, ani też na rynku kredytowym. W styczniu 2009 r. z kredytu z dopłatami do odsetek skorzystało zaledwie 700 osób. Podpisały one umowy na ok. 100 mln zł.

W ciągu całego minionego roku udzielonych zostało prawie 31 tys. preferencyjnych kredytów na kwotę 5,417 mld zł. Przewiduje się, że w tym roku będzie ich około 40 proc. więcej.

W tej chwili kredyt w ramach programu „Rodzina na swoim” oferuje 17 banków, a BGK jest w trakcie podpisywania umowy z dwoma kolejnymi.

 1. Alior Bank S.A.
 2. Allianz Bank Polska S.A.
 3. Bank BPH S.A.
 4. Bank Gospodarki Żywnościowej S.A.
 5. Bank Handlowy w Warszawie S.A.
 6. Bank Pekao S.A.
 7. Bank Pocztowy SA
 8. Bank Polskiej Spółdzielczości S.A.
 9. Bank Zachodni WBK S.A.
 10. Euro Bank S.A.
 11. Getin Noble Bank SA
 12. Gospodarczy Bank Wielkopolski S.A.
 13. Lukas Bank S.A.
 14. Mazowiecki Bank Regionalny S.A.
 15. Multi Bank S.A. (BRE Bank S.A.)
 16. Pekao Bank Hipoteczny S.A.
 17. PKO Bank Polski S.A.

Kredyt z dopłatami kierowany jest do małżeństw lub osób samotnie wychowujących dziecko pod warunkiem, że nie są właścicielami nieruchomości. Kredytowany jest zakup mieszkania, którego maksymalna powierzchnia nie przekracza 75 m2 (dopłaty są tylko dla 50 m2) oraz dom, którego powierzchnia użytkowa nie przekracza 140 m2 (dopłaty są tylko dla 70 m2). Państwo dopłaca połowę odsetek przez pierwszych 8 lat trwania kredytu. Obecnie współfinansuje odsetki w wysokości 6,2 proc.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

IMPEL Security Polska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK