| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Ranking kredytów hipotecznych – styczeń 2010

Ranking kredytów hipotecznych – styczeń 2010

Trwająca odwilż na rynku kredytów hipotecznych powoduje, że banki liberalizują swoje oferty. Koszty kredytów spadają i - jak zapowiadają bankowcy - będą obniżać się dalej.

Getin Noble Bank wrócił do finansowania nieruchomości w euro pod warunkiem, że nie jest to więcej niż 80 proc. wartości nieruchomości. Warto dodać, że po połączeniu z Noble Bankiem Getin przejął ofertę kredytową wchłoniętego Noble Banku – proponowaną wcześniej pod marką MetroBanku. Zmiana ta sprawiła, że stał się bankiem mniej niż dotychczas nastawionym na klienta masowego. Proponuje kredyty droższe osobom, które ze względu na źródła dochodów, sposób zatrudnienia, czy nietypowe zabezpieczenia kredytu mają kłopoty ze zdobyciem pieniędzy w innych bankach.

Na rynku nie ma też już GE Money Banku, który od stycznia został włączony do BPH. Podobnie jednak jak w Getin Banku, ocalała oferta wchłoniętego banku. W efekcie BPH, który nie miał mieszkaniowych kredytów walutowych, ma teraz na tym polu mocną i atrakcyjną cenowo ofertę. Sporo w górę poszły jednak jego kredyty w złotych, w tym te w ramach Rodziny na Swoim.

BOŚ obniżył marże dla kredytów w euro od 0,5 do 0,8 pkt proc. Obecnie w przypadku naszego modelowego kredytu na 280 tys. zł na 80 proc. wartości nieruchomości, marża odsetkowa wynosi 4 zamiast 4,7 proc.

Nordea Bank obniżył marże odsetkowe. Dla kredytów złotowych na ponad 70 do ok. 90 proc. LTV i do kwoty 300 tys. zł, w połączeniu ze sprzedażą dodatkowych produktów marża wynosi 2,6 proc. Dla kredytów na ponad 300 tys. zł jest to 2,4 proc. Dla kredytów w euro wynosi odpowiednio 3 i 2,5 proc. Wcześniej natomiast spłacający zadłużenie w euro płacili dla kredytów o wartości poniżej 300 tys. zł 3,4 proc., a dla wyższych 2,7 proc.

W obniżaniu cen niemal co miesiąc nie ustaje Deutsche Bank. Po tym, jak w grudniu obniżył marże do 1,5 proc. dla kredytów hipotecznych na minimum 400 tys. zł, w styczniu zmniejszył pułap kredytu w promocji do 200 tys. zł. Promocja nosi nazwę "5 lekkich lat II" i dotyczy kredytów złotowych oraz w euro. Marża w ciągu pierwszych pięciu lat kredytowania - w zależności od relacji kredytu do wartości nieruchomości (LTV) - wynosi 1,5 proc. (do 90 proc. LTV) lub 1,8 proc. (powyżej 90 proc. LTV). Po okresie trwania promocji marża Banku wyniesie odpowiednio 2 proc. dla LTV mniejszego lub równego 90 proc. i 2,3 proc. dla LTV większego niż 90 proc. Aby otrzymać niższą cenę konieczne jest:

  • założenie w Banku ROR z wpływami całości wynagrodzenia od pracodawcy,
  • w przypadku działalności gospodarczej – uzyskiwanie dochodów w wysokości dwukrotnej raty kapitałowo-odsetkowej kredytu oraz posiadanie rachunku firmowego w banku z pełnymi obrotami przedsiębiorcy,

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Dariusz Mojecki Kancelaria Radcy Prawnego

Kompleksowa pomoc prawna dla przedsiębiorców

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK