| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Porównanie kredytów hipotecznych - Gold Finance, sierpień 2009 r.

Porównanie kredytów hipotecznych - Gold Finance, sierpień 2009 r.

Nadal w ofertach banków znaleźć można kredyty hipoteczne w walutach obcych na 100 proc. wartości nieruchomości. Z miesiąca na miesiąc jednak zmieniają się warunki przyznania takich kredytów i ich marże.

Biorąc pod uwagę lipcowy raport Gold Finance, na rynku kredytów hipotecznych można zaobserwować kilka interesujących zmian w zakresie oferty kredytowej poszczególnych banków. W raporcie sierpniowym zostały szczegółowo omówione zmiany, jakie zaszły na rynku odnośnie kredytów w CHF, kredytów bez wymaganego wkładu własnego oraz kredytów w euro. Poruszona zostanie również tematyka kredytów pod zakup działek.

Wiele spośród osób zainteresowanych przyznaniem kredytu zadaje sobie podstawowe pytanie „Czy możliwe jest nadal uzyskanie kredytu we frankach szwajcarskich?”. Zakres oferty kredytów we frankach szwajcarskich nie uległ zmianie, tego typu kredyt oferuje siedem banków: Deutsche Bank, mBank, Multibank, Nordea, GE Money, Polbank i PKO BP.

W ostatnim miesiącu nastąpiły natomiast zmiany w szczegółowych parametrach dotyczących tego typu kredytów, zwłaszcza w zakresie marży kredytu, wymaganego przez banki od Klientów wkładu własnego, a także wymagań dodatkowych, które musi spełnić klient. Oprocentowanie kredytu hipotecznego we frankach szwajcarskich kształtuje się obecnie w przedziale od 3,3% do 9,56%. W porównaniu do zeszłego miesiąca w Deutsche Banku została zmieniona tabela marż. Główna zmiana to rozróżnienie cen dla Klientów w zależności od osiąganego poziomu dochodów – czym wyższe dochody, tym niższa możliwa do uzyskania dla klienta marża. Zostały ustalone następujące przedziały dochodowe: do 6 tys. PLN, od 6 tys. PLN. oraz do 12 tys. PLN i powyżej 12 tys. PLN. Klienci ponadto muszą zadeklarować wpływy na rachunek osobisty w Deutsche Banku.

W Polbanku najważniejsza zmiana dotyczy wymaganego przez Bank wkładu własnego. Bank wymaga obecnie od Klientów 20% wkładu własnego dla kredytu w CHF, jednak istnieje możliwość skorzystania z promocyjnych warunków i uzyskania kredytu z 15% wkładem własnym, jeżeli Klienci m.in. uzyskują minimalny poziom dochodów w wys. 3 tys. PLN dla dwóch osób oraz skorzystają z ubezpieczenia na życie. Zmiany nastąpiły również w marżach dot. kredytów w CHF w Nordea i GE Money.

Reasumując, w zakresie kredytu hipotecznego w CHF zaszły w ostatnich tygodniach dość istotne zmiany. Nadal jednak możliwe jest uzyskanie kredytu we frankach szwajcarskich i to również bez wymaganego wkładu własnego.

Czy możliwe jest uzyskanie na rynku kredytu bez wkładu własnego, a jeżeli tak,
to na jakich warunkach? Nadal można na rynku uzyskać kredyt na 100% wartości zakupywanej nieruchomości w różnych walutach.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Wilk Latkowski Doradcy Podatkowi i Radcowie Prawni

Nowoczesna kancelaria doradztwa podatkowego i prawnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK