| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Kredyty hipoteczne w lipcu 2009r. – ranking Gold Finance

Kredyty hipoteczne w lipcu 2009r. – ranking Gold Finance

Na rynku kredytów hipotecznych można zaobserwować utrzymanie się głównych tendencji w ofercie kredytowej w poszczególnych bankach, w porównaniu do raportu publikowanego w czerwcu br. Kredyty w CHF nie uległy zmianie.

Kolejną kwestią wartą rozważenia jest podejście banków do osób z „umiarkowanym” poziomem dochodów. Najczęściej są to osoby młode, zaczynające dopiero swoją pracę zawodową. O jaki kredyt może się ubiegać osoba samotna, zarabiająca 3 tys. złotych netto? Czy przy takiej wysokości dochodów można liczyć na zakup własnego mieszkania?

Przy dochodach 3 tys. złotych netto miesięcznie, o wiele łatwiej uzyskać jest atrakcyjną ofertę kredytu złotówkowego. Najwyższą kwotę kredytu można uzyskać w Polbanku, BGŻ i PKO BP. Możliwe jest również uzyskanie kredytu w CHF i EURO – na najwyższą kwotę kredytu w walucie można liczyć również w Polbanku (tabela 3 w załączniku).

Istotne zmiany w powyższym zestawieniu w porównaniu do czerwca br. zaszły zwłaszcza w ofercie Lukas Banku, który mocno „zaostrzył” ocenę zdolności kredytowej.

Rozważając obecnie różne oferty kredytowe, należy mocno zastanowić się nad kredytem w Euro. W wielu bowiem bankach są obecnie różnego rodzaju promocje dotyczące tego typu kredytów. Załóżmy, że jesteśmy zainteresowani zakupem nieruchomości za kwotę 400 tys. zł. Dysponujemy wkładem własnym w kwocie 100 tys. złotych. Gdzie zatem zapłacimy najniższą ratę dla kredytu w kwocie 300 tys. złotych w Euro? (tabela 4)

Okazuje się, że mamy dostęp do kilku ciekawych ofert. Przy takich parametrach kredytu możemy liczyć na oprocentowanie w przedziale 3,71%-4,87%. Najkorzystniej wypada oferta Deutsche Banku, gdzie przy kredycie na 30 lat rata wyniosłaby ok. 1483 zł. Biorąc pod uwagę okres kredytowania, możemy liczyć na kredyt od 30 lat w Deutsche Banku i GE Money, do nawet 45 lat w mBanku i Multibanku.

Warto zwrócić uwagę, że niektóre banki stosują promocyjne stawki prowizyjne dla tego typu kredytu. Bank DnB Nord nie pobiera żadnej prowizji za udzielenie kredytu w Euro, natomiast w mBanku i Polbanku prowizja za udzielenie kredytu w Euro jest bardzo „symboliczna” i wynosi odpowiednio 0,2% i 0,5%.

Podsumowując, rynek kredytów hipotecznych w Polsce ustabilizował się. Oferta banków jest bogata i bardzo zróżnicowana, uwzględniająca potrzeby różnych klientów.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Polskie Centrum Kadrowo – Płacowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK