| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Kredyty hipoteczne w lipcu 2009r. – ranking Gold Finance

Kredyty hipoteczne w lipcu 2009r. – ranking Gold Finance

Na rynku kredytów hipotecznych można zaobserwować utrzymanie się głównych tendencji w ofercie kredytowej w poszczególnych bankach, w porównaniu do raportu publikowanego w czerwcu br. Kredyty w CHF nie uległy zmianie.

Kolejną kwestią wartą rozważenia jest podejście banków do osób z „umiarkowanym” poziomem dochodów. Najczęściej są to osoby młode, zaczynające dopiero swoją pracę zawodową. O jaki kredyt może się ubiegać osoba samotna, zarabiająca 3 tys. złotych netto? Czy przy takiej wysokości dochodów można liczyć na zakup własnego mieszkania?

Przy dochodach 3 tys. złotych netto miesięcznie, o wiele łatwiej uzyskać jest atrakcyjną ofertę kredytu złotówkowego. Najwyższą kwotę kredytu można uzyskać w Polbanku, BGŻ i PKO BP. Możliwe jest również uzyskanie kredytu w CHF i EURO – na najwyższą kwotę kredytu w walucie można liczyć również w Polbanku (tabela 3 w załączniku).

Istotne zmiany w powyższym zestawieniu w porównaniu do czerwca br. zaszły zwłaszcza w ofercie Lukas Banku, który mocno „zaostrzył” ocenę zdolności kredytowej.

Rozważając obecnie różne oferty kredytowe, należy mocno zastanowić się nad kredytem w Euro. W wielu bowiem bankach są obecnie różnego rodzaju promocje dotyczące tego typu kredytów. Załóżmy, że jesteśmy zainteresowani zakupem nieruchomości za kwotę 400 tys. zł. Dysponujemy wkładem własnym w kwocie 100 tys. złotych. Gdzie zatem zapłacimy najniższą ratę dla kredytu w kwocie 300 tys. złotych w Euro? (tabela 4)

Okazuje się, że mamy dostęp do kilku ciekawych ofert. Przy takich parametrach kredytu możemy liczyć na oprocentowanie w przedziale 3,71%-4,87%. Najkorzystniej wypada oferta Deutsche Banku, gdzie przy kredycie na 30 lat rata wyniosłaby ok. 1483 zł. Biorąc pod uwagę okres kredytowania, możemy liczyć na kredyt od 30 lat w Deutsche Banku i GE Money, do nawet 45 lat w mBanku i Multibanku.

Warto zwrócić uwagę, że niektóre banki stosują promocyjne stawki prowizyjne dla tego typu kredytu. Bank DnB Nord nie pobiera żadnej prowizji za udzielenie kredytu w Euro, natomiast w mBanku i Polbanku prowizja za udzielenie kredytu w Euro jest bardzo „symboliczna” i wynosi odpowiednio 0,2% i 0,5%.

Podsumowując, rynek kredytów hipotecznych w Polsce ustabilizował się. Oferta banków jest bogata i bardzo zróżnicowana, uwzględniająca potrzeby różnych klientów.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Polish Advisory Group

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK