| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Ranking kredytów hipotecznych czerwiec 2009 r.

Ranking kredytów hipotecznych czerwiec 2009 r.

Środki masowego przekazu zalewają nas informacjami o trudnościach w uzyskaniu jakiegokolwiek kredytu mieszkaniowego. Można odnaleźć wiele opinii świadczących o tym, że banki bardzo zaostrzyły wymagania wobec potencjalnych klientów m.in. domagając się znaczącego wkładu własnego czy żądając wysokiego poziomu zarobków.

Osoby zainteresowane uzyskaniem takiego kredytu w złotówkach mają jeszcze większy wybór. Kredyt w złotówkach bez wymaganego wkładu własnego oferują bowiem Deutsche Bank, Eurobank, Lukas Banku, mBanku, Multibanku, PEKAO i PKO BP. Oczywiście warunki takiego kredytu są bardzo zróżnicowane w poszczególnych bankach. Podstawowe różnice dotyczą oprocentowania kredytu (niektóre banki stosują bowiem wysokie marże), prowizji za udzielenie, warunków ubezpieczenia pomostowego
i ubezpieczenia na życie. Parametrem, na który należy zwrócić uwagę porównując oferty ww. banków jest tzw. ubezpieczenie pomostowe, czyli dodatkowe zabezpieczenie kredytu hipotecznego dla banku do czasu, kiedy nastąpi prawomocny wpis hipoteki do księgi wieczystej. W większości banków w okresie ubezpieczenia pomostowego podwyższane jest po prostu oprocentowanie kredytu. Bardzo istotnym elementem, wpływającym na koszt takiego kredytu jest ubezpieczenie na życie.

Podsumowując, banki umożliwiają klientom nie dysponującym wkładem własnym uzyskanie kredytu na zakup nieruchomości. Jednak należy pamiętać o tym, że marże ustalane przez banki dla tego typu kredytów są wysokie. O wiele niższą marżę można uzyskać nawet przy kredycie z 10% wkładem własnym. Tak więc osoby ubiegających się o tego rodzaju kredyt, o ile mają taką możliwość, powinny rozważyć wniesienie minimum 10% wkładu własnego.

Analiza dla potrzeb tego artykułu, została sporządzona na podstawie oferty banków współpracujących Gold Finance. Ranking w załączniku pod zdjęciem.
* - Potoczne określenie takiego kredytu. Jest to bowiem kredyt złotówkowy indeksowany lub denominowany do danej waluty, w typ przypadku franka szwajcarskiego. Różnica polega na tym, że przy kredycie indeksowanym, w momencie wypłaty środków (całości kredytu czy transzy), kwota umownie określona w złotówkach jest w dniu wypłaty przeliczana wg aktualnego kursu złotego na CHF i następnie wypłacona klientowi (klient otrzymuje identyczną kwotą, co w umowie kredytowej). Natomiast kredyt denominowany, polega na tym, że w umowie kredytowej jest określona wartość kredytu w CHF. W zależności do tego, czy do momentu wypłaty kredytu lub transzy kurs CHF spadnie, to kredytobiorca może w złotówkach otrzymać mniejszą kwotę kredytu niż pierwotnie oczekiwał.
reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Marlena Skiba

Dyrektor Zarządzający w firmie Usługi Doradcze Smart Solutions

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK