| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Umowa na czas określony a kredyt hipoteczny

Umowa na czas określony a kredyt hipoteczny

Deutsche Bank, Pekao SA, PKO BP – w tych trzech bankach osoby zatrudnione w oparciu na umowę o pracę na czas określony teoretycznie mają największe szanse na uzyskanie kredytu hipotecznego wynika z analizy procedur przeprowadzonej przez Dom Kredytowy Notus. Umowa o pracę na czas określony daje możliwość uzyskania kredytu niemalże w każdym banku. Jednak dodatkowe wymagania, jakie stawiają poszczególne banki są bardzo zróżnicowane i często trudne do spełnienia przez potencjalnych kredytobiorców.

W ostatnich miesiącach widać tendencję do niewielkiego zaostrzenia polityki banków w zakresie akceptowania umów na czas określony. Mimo dokładniejszego weryfikowania dotychczasowego zatrudnienia uzyskania kredytu przez osobę zatrudnioną w tej formie jest ciągle możliwe.

Ponad osiem miesięcy temu osoby z umową na czas określony miały największe szanse na przyznanie kredytu w bankach BGŻ, Deutsche Bank i Nordea. Jak wynika z naszej analizy, obecnie nastąpiła zmiana na pozycji lidera i to właśnie Deutsche Bank zajął pierwsze miejsce w naszym rankingu, w którym decydującymi są kryteria proceduralne. Na podium znalazły się również banki Pekao SA i PKO BP, które to mocno awansowały w zestawieniu w porównaniu ze styczniem tego roku i wyprzedziły m.in. Getin Noble Bank, mBank / Multibank, Bank Millennium.

Ranking proceduralny Domu Kredytowego Notus porządkuje banki pod kątem wymogów formalnych wobec kredytobiorców. W przypadku zatrudnienia na umowę o pracę na czas określony ważne są okresy, od jakiego dana umowa musi obowiązywać oraz czas, przez jaki jeszcze obowiązuje. Za każdy z tych elementów zostały przydzielone punkty od 1 do 4. Najwyższą liczbę punktów dany bank mógł uzyskać w przypadku, gdy w danym zakresie instytucja ma najłagodniejsze dla klienta kryteria. Ostateczna ocena punktowa to średnia ważona z dwóch ocenianych elementów, gdzie dla okresu dotychczasowego zatrudniania zastosowano wagę 0,30, a dla czasu obowiązywania umowy „w przód” wagę 0,70.

Zobacz: Którym kredytobiorcom pomogła RPP?

Zestawienie: Wymogi formalne przy kredycie hipotecznym dla osób zatrudnionych w oparciu o umowę o pracę na czas określony.

Bank

Od kiedy obowiązuje umowa

Na ile jeszcze jest umowa zawarta

Dodatkowe kryteria

Suma

Deutsche Bank

6

indywidualnie

3,7

Pekao SA

6

indywidualnie

3,7

PKO BP

Nie może to być pierwsza umowa

Muszą istnieć przesłanki do przedłużenia umowy

Jeśli umowa obowiązuje od min. 6 m-cy i na min. 3 lata wprzód to jest traktowana, jako czas nieokreślony

3,7

Getin Noble Bank

3

6

Wymagany staż minimum 6 m-cy

3,3

mBank / Multibank

3

6

3,3

Bank Millennium

3

6

Wymagany staż minimum 6 m-cy

3,3

BGŻ

6

6

3

Bank Pocztowy

6

6

3

BPH

6

6

3

Credit Agricole

6

6

Wymagany staż minimum 18 m-cy

3

BZ WBK

3

12

2,6

Alior Bank

6

12

2,3

BOŚ

6

12

2,3

Eurobank

6

12

Wymagany staż minimum 12 m-cy

2,3

ING

6

12

2,3

Raiffeisen Bank

6

24

Wymagany staż minimum 12 m-cy

1,6

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Aleksandra Fiszer

Starszy Specjalista ds. Projektów HR

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »