| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Ranking kredytów hipotecznych – marzec 2013

Ranking kredytów hipotecznych – marzec 2013

WIBOR regularnie spada. WIBOR trzymiesięczny – na którego podstawie ustalane jest oprocentowanie większości kredytów 19 marca wynosił 3,4%. Oznacza to, że kredyty hipoteczne są coraz tańsze, a co za tym idzie – bardziej dostępne.

W marcowej edycji rankingu kredytów hipotecznych TotalMoney.pl wzięło udział 19 banków – tyle do 15 marca odpowiedziało na wysłane do nich ankiety. O pozycji danego banku w zestawieniu decydowała wysokość miesięcznej raty. Różnica w jej wysokości między pierwszym a ostatnim bankiem w zestawieniu wyniosła niemal 377 zł, co w skali roku przekłada się na sumę nie do pogardzenia wynoszącą nieco ponad 4,5 tys. zł. W marcu szukaliśmy najkorzystniejszej oferty kredytowej dla trzyosobowej rodziny mieszkającej w mieście liczącym powyżej 100 000 mieszkańców, która chce kupić mieszkanie o powierzchni 80 m. kw. lub niewielki dom jednorodzinny. Nasi „modelowi” klienci zarabiają miesięcznie 5 262 zł netto. Udało się im zgromadzić wkład własny w wysokości 20% kosztów inwestycji i chcą wziąć kredyt w wysokości 320 000 zł i spłacać go przez 30 lat w równych ratach miesięcznych. Najkorzystniejszych kredytów jak zawsze szukaliśmy wśród ofert z cross-sellingiem, tj. takich, w których w zamian za skorzystanie z innych produktów oferowanych przez bank (np. ROR, karty kredytowej, czy ubezpieczenia) klient otrzymuje korzystniejsze warunki kredytu hipotecznego. Zapraszamy do lektury.

Porównaj online i znajdź najlepszy kredyt hipoteczny

W czołówce marcowego rankingu kredytów hipotecznych TotalMoney.pl znalazły się: Credit Agricole Bank Polska, BNP Paribas Bank Polska i Deutsche Bank PBC.

W marcowym zestawieniu pierwsze miejsce zajął Credit Agricole Bank Polska. Miesięczna rata kredytu zaciągniętego w tym banku obciąży budżet naszych klientów kwotą 1 602 zł. Oprocentowanie kredytu wynosi 4,90%, a prowizja za jego udzielenie - 0%. Całkowity koszt kredytu zamyka się kwotą 297 944 zł. W zamian za to bank wymaga założenia konta osobistego, przelewania na niego wynagrodzenia oraz przystąpienia do ubezpieczenia na życie.

Drugie miejsce w zestawieniu – tak jak w poprzednim miesiącu - przypadło BNP Paribas Bankowi Polska. W tym banku nasi klienci przez pierwszych 5 lat kredytowania będą płacili miesięczną ratę w wysokości 1 633 zł. Od szóstego roku spłaty raty wzrośnie i będzie wynosiła 1 692 zł. BNP Paribas nie pobierze od naszych klientów prowizji za udzielenie kredytu, a jego całkowity koszt wyniesie 291 119 zł. Co w zamian? Klienci będą zobowiązani do założenia konta osobistego w pakiecie L lub XL i zasilania go, dokonywania za jego pośrednictwem przynajmniej 3 transakcji bezgotówkowych miesięcznie (np. płatności kartą wydaną do rachunku, przelewów) i przystąpienia do Ubezpieczenia osobowego Cardif na okres 5 lat (koszt Ubezpieczenia to 3,7% kwoty kredytu). Alternatywą do Ubezpieczenia osobowego jest przystąpienie do grupowego Ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi Kapitalny Plan i opłacanie miesięcznych składek w kwocie 300 zł przez okres co najmniej jednego roku.

W Deutsche Banku PBC, który zajął trzecie miejsce w zestawieniu miesięczna rata kredytu wynosi 1 653,88 zł. Kredyt oprocentowany jest w wysokości 4,67%, a prowizja za jego udzielenie wynosi 0%. Całkowity koszt kredytu zamyka się kwotą 275 395,28 zł. Nasi klienci będą zobowiązani do założenia rachunku osobistego db Life, zakupienia karty kredytowej oraz przystąpienia do programu regularnego oszczędzania z miesięczną składką w wysokości 200 zł (składka ta w pierwszym roku kredytowania płatna jest z góry).

Zobacz: Ranking kont osobistych - z którymi najmniejsze rachunki?

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Paulina Kosior

Prawnik, absolwentka Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK