| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Ranking kredytów hipotecznych – grudzień 2012

Ranking kredytów hipotecznych – grudzień 2012

Z raportu AMRON-SARFiN wynika, że w III kwartale 2012 r. polskie banki udzieliły niemal 50,7 tys. kredytów mieszkaniowych na łączną kwotę 10 mld zł. W odniesieniu do liczby kredytów oznacza to wzrost o 2,16% w porównaniu do II kwartału, a w odniesieniu do wartości – spadek o 0,23%. Dodać trzeba jeszcze, że w III kwartale 2011 r. liczba zawartych umów kredytowych wyniosła 59,5 tys., a ich wartość - 12,8 mld zł.

W III kwartale 2012 r. najpopularniejszą, a praktycznie jedyną, walutą, w jakiej Polacy zaciągali kredyty hipoteczne były złotówki. Ich udział wyniósł 97,37% (wobec 78,4% w III kwartale 2011 r.). Na drugim miejscu – z dużą stratą do lidera – znalazły się kredyty udzielane w walucie europejskiej z udziałem w wysokości 2,42% (w III kwartale 2011 r. wyniósł on 11,8%). Król frank, frank szwajcarski, został ostatecznie zdetronizowany. Udział kredytów udzielonych w szwajcarskiej walucie wyniósł… 0,17%.

Aktualne porównanie kredytów hipotecznych. Sprawdź wyniki!

Tyle statystyki. Pora przejść do konkretów. W grudniowym rankingu szukaliśmy najkorzystniejszego kredytu hipotecznego dla czteroosobowej rodziny chcącej kupić mieszkanie (lub niewielki dom jednorodzinny) o powierzchni 80 metrów kwadratowych. Nasza „modelowa” rodzina mieszka w mieście liczącym ponad 100 tys. mieszkańców, a jej łączne dochody wynoszą 5 314 zł netto. Posiadają wkład własny w wysokości 20% kosztów inwestycji i są zainteresowani kredytem w kwocie 325 000 zł, który będzie spłacany w równych ratach miesięcznych przez 30 lat. Dodajmy jeszcze, że najkorzystniejszych kredytów szukaliśmy wśród ofert z cross-sellingiem, tj. takich, w których klient otrzymuje korzystniejsze warunki kredytu hipotecznego jeżeli skorzysta z innych produktów oferowanych przez bank (np. ROR, karty kredytowej, czy ubezpieczenia).

Czołówkę grudniowego rankingu kredytów hipotecznych TotalMoney.pl tworzą: Bank Ochrony Środowiska, Deutsche Bank PBC i PKO Bank Polski.

Miesięczna rata kredytu hipotecznego zaciągniętego w, zajmującym najwyższe miejsce na podium, Banku Ochrony Środowiska uszczupli nasz domowy budżet o 1 783,36 zł. BOŚ Bank pobierze od nas 1% prowizji za udzielenie kredytu, a do sześciomiesięcznego WIBORU (będącego podstawą ustalania oprocentowania) w I roku kredytowania doliczy jedynie 0,75% marży (w II roku marża wyniesie 1%, a od III roku – 1,3%). Z takiej oferty mogą skorzystać klienci, którzy posiadają lub założą Konto Bez Kantów i z miesięcznymi wpływami w wysokości raty kredytu powiększonej o koszt prowadzenia rachunku (10 zł miesięcznie), nie niższą jednak niż 3000 zł, zakupią kartę kredytową z limitem uzależnionym od zdolności kredytowej, posiadają lub zakupią dowolne ubezpieczenia do ROR oraz zakupią ubezpieczenie nieruchomości lub od utraty stałego źródła dochodów oferowane przez bank. Pisząc o Koncie bez Kantów trzeba wspomnieć, że klienci aktywnie z niego korzystający mogą otrzymać od banku premię w wysokości nawet 60 zł miesięcznie.

Zobacz: WIBOR - nierzeczywisty ale konieczny

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Przemysław Kędzia

Przemysław Kędzia, prezes Business Media Software Solutions

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK