| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Ranking kredytów hipotecznych – grudzień 2012

Ranking kredytów hipotecznych – grudzień 2012

Z raportu AMRON-SARFiN wynika, że w III kwartale 2012 r. polskie banki udzieliły niemal 50,7 tys. kredytów mieszkaniowych na łączną kwotę 10 mld zł. W odniesieniu do liczby kredytów oznacza to wzrost o 2,16% w porównaniu do II kwartału, a w odniesieniu do wartości – spadek o 0,23%. Dodać trzeba jeszcze, że w III kwartale 2011 r. liczba zawartych umów kredytowych wyniosła 59,5 tys., a ich wartość - 12,8 mld zł.

Na drugim miejscu w zestawieniu znalazł się Deutsche Bank PBC. Miesięczna rata kredytu udzielonego przez ten bank obciąży budżet naszych kredytobiorców kwotą 1 811,31 zł. Oprocentowanie kredytu wynosi 5,32%, a prowizja za jego udzielenie – 2%. Wszystko to sprawia, że całkowity koszt kredytu wyniesie 370 374,88 zł. Nasi klienci będą mogli skorzystać z opisanych powyżej warunków kredytowania pod warunkiem przystąpienia do programu regularnego oszczędzania przygotowanego przez Generali SA z miesięczną składką w wysokości 150 zł (składka ta w pierwszym roku kredytowania płatna jest z góry).

Trzecią lokatę w rankingu zajął PKO Bank Polski. Miesięczna rata kredytu hipotecznego udzielonego przez największy polski bank detaliczny wynosi 1 842,46 zł. Całkowity koszt kredytu – 356 321,42 zł, a prowizja za udzielenie kredytu – 0%. W zamian za takie warunki kredytowania bank będzie oczekiwał od naszych klientów przystąpienia do 4-letniego ubezpieczenia z tytułu ryzyka utraty pracy (jego koszt to 3,25% kwoty kredytu).

Budujesz dom? Tutaj znajdziesz najlepsze kredyty!

Trzeci kwartał 2012 r. nie przyniósł niestety zmian na rynku kredytów mieszkaniowych. Na zwiększenie liczby udzielanych kredytów mieszkaniowych nie wpłynęła nawet obniżka cen transakcyjnych mieszkań. W Łodzi sięgnęła ona 4,8%, a w Warszawie – 1%. Pozostaje tylko obserwować to, co na rynku – zarówno kredytowym, jak i nieruchomości – będzie działo się po nowym roku. Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej opublikowało na swoich stronach internetowych projekt ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez ludzi młodych. Pod tą cokolwiek długą nazwą kryje się program Mieszkanie dla Młodych, który ma zastąpić Rodzinę na Swoim. Co prawda, to dopiero początek drogi legislacyjnej, ale coś konkretnego już się zadziało. Powinniśmy sobie życzyć, żeby nowy, 2013, rok przyniósł zmiany na rynku nieruchomości i kredytów. Nie muszą one być rewolucyjne, ale niech będą korzystne.

Zobacz: Obniżka stóp procentowych. Raty kredytów spadają, czasami to tylko teoria.

Autor: Totalmoney.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Anna Ostaszewska

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK