| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Ile musisz zarabiać, żeby dostać kredyt hipoteczny?

Ile musisz zarabiać, żeby dostać kredyt hipoteczny?

Zastanawiasz się ile musisz zarabiać, żeby było cię stać na kredyt hipoteczny? Eksperci podpowiadają jakie musisz mieć zarobki, żeby dostać od banku 3,5 mln złotych.

Wbrew temu, co mogliby niektórzy sądzić, duże dochody osiągane przez wnioskodawcę nie są kluczem otwierającym mu szeroko drzwi do wysokiego kredytu. Dane zawarte w powyższej tabeli pokazują różne podejście banków do kwestii związanej z oceną ryzyka kredytowego – nawet w przypadku klientów osiągających – jak by nie patrzeć – wysokie dochody. Trzy z ośmiu banków nie udzieliły by kredytu w wysokości pozwalającej na sfinansowanie całości inwestycji. Dwa spośród nich – BNP Paribas i ING Bank Śląski – standardowo nie udzielają kredytów na 100% LTV i nie zrobiły wyjątku nawet dla naszych klientów.

Trzeci – Kredyt Bank – standardowo udzielający kredytów do 100% wartości nieruchomości, zaprezentował jeszcze inne podejście. W przypadku kredytu w tak wysokiej kwocie bank decyzja o przyznaniu i warunkach udzielenia kredytu podjęta zostałaby indywidualnie. Analizując wniosek kredytowy bank uwzględniłby profil i kondycję finansową Klienta, posiadany przez niego wkład własny, historię współpracy z bankiem. Nieruchomość będąca zabezpieczeniem kredytu poddana zostałaby zaś szczegółowej analizie stanu prawnego, technicznego oraz zbywalności nieruchomości. Decyzja o udzieleniu kredytu w wysokości 3,5 mln zł podjęta byłaby przez powołany do tego celu komitet, a sam kredyt udzielony zostałby z LTV na poziomie 80%.

Nawet osobom zarabiającym znacznie powyżej średniej nie jest łatwo uzyskać kredyt na zakup domu kosztującego ponad 3 mln zł. Takim klientom banki przyglądają się równie dokładnie jak zwykłym zjadaczom chleba. A nawet dokładniej – wszak z wysokiego konia boleśniej się spada, a duży dom, nawet w dobrej okolicy niełatwo sprzedać. Nie powinniśmy więc chyba zazdrościć wielkim tego świata…

Eksperci Totalmoney.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Kornat

Kancelaria prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK