| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Ranking kredytów hipotecznych – kwiecień 2012

Ranking kredytów hipotecznych – kwiecień 2012

Ranking kredytów hipotecznych – kwiecień 2012. Eksperci porównali ofertę kredytów hipotecznych 18 banków. Dowiedz się, który kredyt hipoteczny będzie najkorzystniejszy.

Pierwsze miejsce w rankingu (podobnie jak w ubiegłym miesiącu) zajął Deutsche Bank. Całkowity koszt kredytu u złotego medalisty wynosi 170 806,51 zł, miesięczna rata – 887,79 zł, a prowizja za udzielenie kredytu wynosi 0%. Oprocentowanie kredytu hipotecznego oferowanego przez Deutsche Bank składa się ze stawki WIBOR powiększonej o marżę w wysokości 0,80%. A co w zamian? Osoba, której bank zaoferuje takie warunki kredytu zobowiązuje się do założenia, przygotowanego specjalnie dla osób biorących kredyty w Deutsche Banku, konta DB Life (kosztującego 25 zł miesięcznie), kupienia karty kredytowej i przystąpienia do produktu oszczędnościowo-inwestycyjnego z regularną składką db Inwestuj w Przyszłość (w wysokości 1 800 zł rocznie ze składką miesięczną 150 zł).

Drugie miejsce zajął Bank Pocztowy, który coraz śmielej poczyna sobie na rynku bankowym. Rata kredytu zaciągniętego w tej instytucji wynosi 893,55 zł, całkowity koszt kredytu – 176 120,17 zł. Podobnie jak Deutsche Bank, także i Bank Pocztowy nie pobierze prowizji za udzielenie kredytu. A cross-selling? W Banku Pocztowym klient jest zobowiązany do skorzystania z pakietu ubezpieczeń: na życie, od utraty pracy, od trwałej i całkowitej niezdolności do pracy i leczenia szpitalnego następstw nieszczęśliwego wypadku (koszt pakietu to 2,5% kwoty kredytu za pierwszy 3-letni okres ochrony), założenia ROR z minimalnymi miesięcznymi wpływami 2 500 zł oraz aktywnego korzystania z karty debetowej lub kredytowej (miesięczna kwota transakcji bezgotówkowych nie może być niższa niż 500 zł).

Nie idź do placówki po kredyt – sprawdziliśmy za Ciebie oferty banków! Wszystkich!

Na trzeciej pozycji uplasował się Bank Ochrony Środowiska. W jego przypadku całkowity koszt kredytu wynosi 179 495,03 zł, prowizja za udzielenie kredytu – 0,50%, a miesięczna rata zuboży nasz domowy budżet o 908,70 zł. Zobowiązania? Otwarcie lub posiadanie Konta bez Kantów z miesięcznym wpływem w wysokości raty kredytu powiększonej o koszt prowadzenia rachunku (nie niższym jednak niż 3000 zł), zakup karty kredytowej, posiadanie lub zakup dowolnego ubezpieczenia do ROR, zakup ubezpieczenia nieruchomości lub od utraty stałego źródła dochodów, oferowanego przez bank.

O włos za czołówką (z całkowitym kosztem kredytu wyższym jedynie o 341,34 zł niż w Banku Ochrony Środowiska) znalazł się Credit Agricole Bank Polska.

Ostatnią pozycję w rankingu zajął Raiffeisen Bank Polska. W jego przypadku całkowity koszt kredytu wynosi 243 119,97 zł i jest wyższy o ponad 72 tys. zł niż w Deutsche Banku.

Hipoteka na wiosnę?

Jak najbardziej. Podczas wiosennych promocji kredytów mieszkaniowych banki oferują naprawdę ciekawe warunki kredytowania. Skorzystanie z nich trzeba co prawda w znacznej większości przypadków „okupić” zakupem dodatkowych produktów, ale to może się opłacić. Musimy tylko pamiętać, żeby starając się za wszelką cenę obniżyć marżę i prowizję nie dać namówić się na taki produkt (np. program regularnego oszczędzania), którego koszty, mówiąc kolokwialnie, zjedzą zysk z niższych kosztów kredytu.

Eksperci Totalmoney.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Dawid Tomaszewski

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK