| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Gdzie dostaniesz kredyt hipoteczny po czterdziestce?

Gdzie dostaniesz kredyt hipoteczny po czterdziestce?

Tylko kilka banków przyznaje kredyty hipoteczne osobom po czterdziestce. W jakim wieku nie dostaniemy już kredytu hipotecznego na 30 lat? Które instytucje finansowe udzielają kredytów hipotecznych osobom w wieku średnim?

Na kredytowym kobiercu

Kredyt hipoteczny ma coś wspólnego z małżeństwem. Biorąc go, wiążemy się z bankiem na długo. Jest między nimi jednak jedna – podstawowa – różnica. Stając na ślubnym kobiercu, nie zakładamy, że za kilkadziesiąt lat się rozstaniemy. Biorąc kredyt hipoteczny wiemy, że za kilkadziesiąt lat przyjdzie nam go spłacić. A przez ten czas mamy szansę zakończyć naszą karierę zawodową i przejść na emeryturę (a wtedy, jak wiadomo, nasze dochody spadną).

Można śmiało powiedzieć, że im wcześniej zdecydujemy się na kredyt hipoteczny, tym lepiej – bo wcześniej go spłacimy. Nie wszyscy jednak biorą swój pierwszy (a często jedyny) w życiu kredyt hipoteczny mając 25 czy 30 lat. Jaki jest wiek „graniczny”, po przekroczeniu którego bank nie udzieli nam kredytu hipotecznego? Sprawdźmy to!

Kupujesz dom lub mieszkanie? Sprawdź jaki bank da Ci na to najlepszy kredyt!

Z informacji, otrzymanych od banków, udzielających kredytów hipotecznych, wynika, że w znacznej większości przypadków przysłowiowym „ostatnim dzwonkiem” na wzięcie kredytu hipotecznego z okresem spłaty, wynoszącym 30 lat jest – w zależności od banku – wiek 40 lub 45 lat. Wyjątkami stanowią:

  • Bank Pocztowy – w jego przypadku osoba, chcąca wziąć 30-letni kredyt mieszkaniowy, może mieć nawet 50 lat
  • Kredyt Bank – w jego przypadku maksymalny wiek kredytobiorcy, który przystąpi do ubezpieczenia, może wynosić 45 lat i 40 lat – w przypadku braku tegoż ubezpieczenia

Nordea Bank Polska, który może udzielić kredytu osobie w wieku nawet 60 lat – kredyt taki oczywiście trzeba będzie spłacić szybciej niż w 30 lat, a maksymalne LTV nie powinno przekroczyć 40% (szczegóły w tabeli nr 2)

Polecamy serwis: Budżet domowy

Czy warto zwlekać z wzięciem kredytu?

Stare przysłowie mówi, że pośpiech jest złym doradcą, a inne sugeruje, by spieszyć się powoli. Jak zwykle trzeba wybrać tzw. złoty środek. Oznacza to, że nie powinniśmy zwlekać zbyt długo z decyzją o kredycie hipotecznym i wziąć go w takim wieku, by – w miarę możliwości oczywiście – spłacić go przed końcem aktywności zawodowej, tj. przed przejściem na emeryturę.

Eksperci TotalMoney.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Hoffmann

dyrektor sieci zewnętrznej Aureus

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK