| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Dokąd udać się po kredyt hipoteczny w PLN? – ranking z sierpnia 2011

Dokąd udać się po kredyt hipoteczny w PLN? – ranking z sierpnia 2011

Sytuacja na rynkach finansowych zmusiła niektóre instytucje do wycofania się z finansowania w obcej walucie, przede wszystkim we franku szwajcarskim. Czy można zadłużyć się w złotym tak, aby nie przepłacać? Eksperci wręcz polecają kredyty w PLN.

Dla potrzeb rankingu przyjęto założenie, że interesować nas będzie kredyt hipoteczny w PLN w kwocie 150 000 zł, z 30-letnim okresem spłaty, przy LtV na poziomie 50%, tj. udzielony klientowi, dysponującemu 50% wkładem własnym.

Aktualnie najlepsze warunki finansowania w PLN udostępnia Alior Bank – tak wynika z sierpniowego zestawienia najlepszych kredytów hipotecznych w PLN.

Zwycięzcą sierpniowego zestawienia został Alior Bank z kredytem hipotecznym „Megahipoteka”. Zapewnia on najlepsze warunki kredytowania, do których zaliczyć należy:
• brak prowizji za udzielenie kredytu (stawka 0%);
• niską marżę, plasującą się już od 0,90;
• miesięczną ratę, tj. obciążenie domowego budżetu, w wysokości 863 zł, przy czym rzeczywisty koszt kredytu kształtuje się na poziomie 7,21%.

Na drugim miejscu uplasował się Raiffeisen Bank Polska. Podobnie jak zwycięzca rankingu, tak i srebrny medalista nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu. Raiffeisen także oferuje niską marżę – w wysokości zaledwie 0,95%. Comiesięczna rata w tym banku jest wyższa od tej z Alior Banku tylko o 2 zł (wynosi 865 zł), a rzeczywisty koszt kredytu to 6,94%.

Budujesz dom? Kupujesz mieszkanie? Sprawdź najlepsze kredyty mieszkaniowe!

Na najniższym stopniu podium znalazł się BNP Paribas Bank Polska, w którym także za udzielenie kredytu klientowi nie zostanie naliczona prowizja (stawka 0%), a marża przez trzy pierwsze lata obejmuje jedynie 0,79%, ale po tym okresie – 1,29%. Dzięki zastosowaniu takich warunków rata kredytu wynosi zaledwie 871 zł, zaś rzeczywista roczna stopa oprocentowania – 6% w okresie pierwszej „trzylatki”, a później 6,6%.

Minimalnie poza podium znalazł się Bank Pocztowy, który w ramach promocyjnej oferty udostępnia kredyt z niską, jednoprocentową marżą, przy jednoczesnym niepobieraniu prowizji. Rata jest tylko o 0,55 zł wyższa niż w BNP Paribas Fortis.

Na ciekawe oferty kredytu hipotecznego, udzielanego bez prowizji, możemy liczyć m.in. w Deutsche Bank PBC, mBanku, MultiBanku oraz w Kredyt Banku – w tych instytucjach marża kształtuje się na poziomie już od 1,1%. Żeby jednak skorzystać z tak korzystnej oferty, trzeba spełnić szereg wymagań, stawianych przez dany bank (przykładowo w Deutsche Bank PBC należy otworzyć konto DB Life oraz zakupić i utrzymywać co najmniej przez rok kartę kredytową).

Najkorzystniejsze warunki finansowania dostępne są dla osób, podpisujących umowę kredytu hipotecznego w PLN, które jednocześnie:
• w Banku BPH otworzą lub będą kontynuować korzystanie z wybranego konta osobistego przy jednoczesnym przekazywaniu nań wynagrodzenia oraz przystąpieniu do pakietu ubezpieczeniowego;
• w Getin Banku posiadać będą ROR w tejże instytucji, zakupią produkt inwestycyjny oraz zamiast płacić prowizję, wykupią pakiet ubezpieczeniowy;
• w BOŚ Banku przekazywać będą wynagrodzenie w kwocie co najmniej 3 000 zł na posiadany lub otwarty w tym banku ROR, „Konto bez Kantów”, zakupią kartę kredytową, przystąpią do ubezpieczenia, oferowanego do rachunku oraz zakupią ubezpieczenie nieruchomości lub polisę od utraty pracy.

Kredyt hipoteczny? Sprawdź wszystkie oferty w jednym miejscu!

Jeszcze kilka lat temu znakomita większość kredytów udzielana była w walucie obcej – odpowiednio we franku szwajcarskim albo w euro. Jednak z początkiem wdrażanych, ostrożnościowych regulacji organów nadzorczych (KNF) proceder ten uległ znaczącej zmianie. Polacy zaciągają coraz więcej kredytów w rodzimej walucie, przez co unikają niepotrzebnego, dodatkowego stresu w postaci – jak się okazuje – ogromnego ryzyka walutowego.

Eksperci TotalMoney.pl

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Doświadczenie z ostatnich kilku lat pokazuje, że zaciągając kredyt w obcej walucie, narażamy się na nieprzewidziane, dodatkowe wydatki.
Doświadczenie z ostatnich kilku lat pokazuje, że zaciągając kredyt w obcej walucie, narażamy się na nieprzewidziane, dodatkowe wydatki.

INFORLEX Kadry Płace i HR211.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Buszan Augustyniak Suchecka Adwokat Radcowie Prawni Spółka partnerska

Ekspert w zakresie nieruchomości, własności intelektualnej, podatków oraz praw przedsiębiorców

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK