| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Dokąd udać się po kredyt hipoteczny w PLN? – ranking z sierpnia 2011

Dokąd udać się po kredyt hipoteczny w PLN? – ranking z sierpnia 2011

Sytuacja na rynkach finansowych zmusiła niektóre instytucje do wycofania się z finansowania w obcej walucie, przede wszystkim we franku szwajcarskim. Czy można zadłużyć się w złotym tak, aby nie przepłacać? Eksperci wręcz polecają kredyty w PLN.

Dla potrzeb rankingu przyjęto założenie, że interesować nas będzie kredyt hipoteczny w PLN w kwocie 150 000 zł, z 30-letnim okresem spłaty, przy LtV na poziomie 50%, tj. udzielony klientowi, dysponującemu 50% wkładem własnym.

Aktualnie najlepsze warunki finansowania w PLN udostępnia Alior Bank – tak wynika z sierpniowego zestawienia najlepszych kredytów hipotecznych w PLN.

Zwycięzcą sierpniowego zestawienia został Alior Bank z kredytem hipotecznym „Megahipoteka”. Zapewnia on najlepsze warunki kredytowania, do których zaliczyć należy:
• brak prowizji za udzielenie kredytu (stawka 0%);
• niską marżę, plasującą się już od 0,90;
• miesięczną ratę, tj. obciążenie domowego budżetu, w wysokości 863 zł, przy czym rzeczywisty koszt kredytu kształtuje się na poziomie 7,21%.

Na drugim miejscu uplasował się Raiffeisen Bank Polska. Podobnie jak zwycięzca rankingu, tak i srebrny medalista nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu. Raiffeisen także oferuje niską marżę – w wysokości zaledwie 0,95%. Comiesięczna rata w tym banku jest wyższa od tej z Alior Banku tylko o 2 zł (wynosi 865 zł), a rzeczywisty koszt kredytu to 6,94%.

Budujesz dom? Kupujesz mieszkanie? Sprawdź najlepsze kredyty mieszkaniowe!

Na najniższym stopniu podium znalazł się BNP Paribas Bank Polska, w którym także za udzielenie kredytu klientowi nie zostanie naliczona prowizja (stawka 0%), a marża przez trzy pierwsze lata obejmuje jedynie 0,79%, ale po tym okresie – 1,29%. Dzięki zastosowaniu takich warunków rata kredytu wynosi zaledwie 871 zł, zaś rzeczywista roczna stopa oprocentowania – 6% w okresie pierwszej „trzylatki”, a później 6,6%.

Minimalnie poza podium znalazł się Bank Pocztowy, który w ramach promocyjnej oferty udostępnia kredyt z niską, jednoprocentową marżą, przy jednoczesnym niepobieraniu prowizji. Rata jest tylko o 0,55 zł wyższa niż w BNP Paribas Fortis.

Na ciekawe oferty kredytu hipotecznego, udzielanego bez prowizji, możemy liczyć m.in. w Deutsche Bank PBC, mBanku, MultiBanku oraz w Kredyt Banku – w tych instytucjach marża kształtuje się na poziomie już od 1,1%. Żeby jednak skorzystać z tak korzystnej oferty, trzeba spełnić szereg wymagań, stawianych przez dany bank (przykładowo w Deutsche Bank PBC należy otworzyć konto DB Life oraz zakupić i utrzymywać co najmniej przez rok kartę kredytową).

Najkorzystniejsze warunki finansowania dostępne są dla osób, podpisujących umowę kredytu hipotecznego w PLN, które jednocześnie:
• w Banku BPH otworzą lub będą kontynuować korzystanie z wybranego konta osobistego przy jednoczesnym przekazywaniu nań wynagrodzenia oraz przystąpieniu do pakietu ubezpieczeniowego;
• w Getin Banku posiadać będą ROR w tejże instytucji, zakupią produkt inwestycyjny oraz zamiast płacić prowizję, wykupią pakiet ubezpieczeniowy;
• w BOŚ Banku przekazywać będą wynagrodzenie w kwocie co najmniej 3 000 zł na posiadany lub otwarty w tym banku ROR, „Konto bez Kantów”, zakupią kartę kredytową, przystąpią do ubezpieczenia, oferowanego do rachunku oraz zakupią ubezpieczenie nieruchomości lub polisę od utraty pracy.

Kredyt hipoteczny? Sprawdź wszystkie oferty w jednym miejscu!

Jeszcze kilka lat temu znakomita większość kredytów udzielana była w walucie obcej – odpowiednio we franku szwajcarskim albo w euro. Jednak z początkiem wdrażanych, ostrożnościowych regulacji organów nadzorczych (KNF) proceder ten uległ znaczącej zmianie. Polacy zaciągają coraz więcej kredytów w rodzimej walucie, przez co unikają niepotrzebnego, dodatkowego stresu w postaci – jak się okazuje – ogromnego ryzyka walutowego.

Eksperci TotalMoney.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Bernatowicz, Komorniczak, Mazur Radcy Prawni i Doradcy Podatkowi

spółka partnerska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »