| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > W którym banku wziąć kredyt hipotecznych w PLN?

W którym banku wziąć kredyt hipotecznych w PLN?

Chociaż wakacje trwają już od dobrych kilku tygodni, nie wszyscy myślą o letnim wypadzie za miasto. Również banki nie zapominają o nowych promocjach. Gdzie udać się po kredyt hipoteczny? Eksperci przygotowali przegląd ofert w PLN.

Najlepsze warunki finansowania w PLN udostępnia aktualnie ING Bank Śląski – tak wynika z najnowszego zestawienia kredytów hipotecznych. Zespół, opracowujący ranking, przyjął założenie, że interesować nas będzie kredyt hipoteczny w PLN w kwocie ćwierć miliona zł, z okresem kredytowania, wynoszącym 360 miesięcy, przy LtV na poziomie 80% (20% wkładu własnego).

ING Bank Śląski oferuje warunki kredytowania, do których zaliczyć należy niską marżę, już od 0,85% oraz prowizję na poziomie 1,4%. Miesięczne obciążenie domowego budżetu, czyli rata, wynosi 1 437 zł, zaś rzeczywisty koszt kredytowania kształtuje się na poziomie 5,9%!

Wszystkie oferty kredytowe w jednym miejscu! Sam sprawdź!

Tuż za liderem, na drugim miejscu, znalazła się oferta, przygotowana przez HSBC Bank Polska, w ramach której kredyt udzielany jest bez prowizji (stawka 0%), przy marży na poziomie 1,0%, co sprawia, że rata takiego kredytu opiewa na 1 449 zł, zaś rzeczywista roczna stopa oprocentowania wynosi niecałe 6%.

Na trzeciej pozycji uplasowała się oferta BOŚ Banku, który w ramach promocji udostępnia w pierwszym roku kredytowania marżę, wynoszącą 0,75%, zaś kredyt udzielany jest tylko z prowizją w wysokości 0,5%.

Na ciekawe oferty kredytu hipotecznego, udzielanego bez prowizji, możemy liczyć m.in. w BPH, BNP Paribas Banku oraz PKO Banku Polskim – marża kształtuje się w tych bankach na od 0,79%, jednak po spełnieniu szeregu wymagań, stawianych przez daną instytucję i pozostaje tak niska tylko w pierwszym okresie spłaty.

Najlepsze oferty dostępne są dla klientów, którzy podpisując umowę kredytu hipotecznego w PLN, zdecydują się dodatkowo na spełnienie określonych warunków.

  •  BPH Bank od osób, które chcą skorzystać z najtańszej opcji finansowania, wymaga otwarcia lub dalszego korzystania z wybranego konta osobistego, przy jednoczesnym przekazywaniu nań wynagrodzenia oraz przystąpieniu do pakietu ubezpieczeniowego – co ciekawe, dla promocji z prowizją 0% marża w pierwszym roku spłaty będzie o 0,4pp. wyższa niż w późniejszych latach.
  •  Jeśli na prowadzonym w HSBC Bank Polska rachunku nie wystąpią wpływy minimum 2 500 zł miesięcznie, wówczas marża zostanie podniesiona o 1pp.
  •  W Getin Noble Bank na najlepsze warunki kredytowania mogą liczyć klienci, którzy skorzystają z oferty depozytowej i nabędą wybrany produkt inwestycyjny, zaś w miejsce prowizji mamy do wyboru wykupienie pakietu ubezpieczeń, których koszt wynosi 2,75%.

Szukasz kredytu hipotecznego? Sprawdź je wszystkie w jednym miejscu!

Rekomendacje nadzoru bankowego oraz informacje o ogromnych wahaniach na rynkach walutowych, związane z niepewną sytuacją gospodarczą wielu państw sprawiają, że Polacy wciąż najliczniej korzystają z finansowania w rodzimej walucie, co wiąże się z ponoszeniem wyższych kosztów. Poziom stóp procentowych w naszym kraju jest wciąż na wysokim poziomie, jednak wybranie kredytu w złotym pozwala nam spać spokojniej dzięki uniknięciu ryzyka kursowego. Co więcej, osoby, które nie dysponują znaczącym wkładem własnym, mogą liczyć na większą kwotę kredytu w PLN. Wszystko to sprawa, że kredytowanie w PLN jest tak popularne i ma w naszym kraju wielu zwolenników.

Eksperci TotalMoney.pl

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kredyt Inkaso S.A.

Nowoczesna windykacja

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK