| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Który bank oferuje kredyt hipoteczny z marżą poniżej 1 proc.?

Który bank oferuje kredyt hipoteczny z marżą poniżej 1 proc.?

Do 31 marca bank BZ WBK może przyznać nam kredyt hipoteczny z marżą 0,99 proc. Co zrobić, żeby dostać kredyt na tak korzystnych warunkach? Dowiedz się, czym zdaniem ekspertów propozycja BZ WBK wyróżnia się na tle konkurencji.

Jest to oferta unikalna, bo w pokryzysowym świecie propozycje kredytów z marżą poniżej 1 pkt proc. są wyjątkową rzadkością. We wrześniu kredyt z marżą 0,7 pkt proc. oferował ING Bank Śląski, jednak jego propozycja była dostępna dla ograniczonej grupy klientów, bo trzeba było zaciągać kredyt na kwotę minimum 750 tys. zł i mieć drugie tyle na wkład własny.

W BZ WBK grono potencjalnych klientów jest dużo szersze. Oferta dotyczy kredytu mieszkaniowego w złotych, ale nie Rodziny na Swoim, przy czym wymagany wkład własny to tylko 10 proc. Klienci z grupy „Młodzi Niezależni” otrzymają finansowanie na całą nieruchomość, ale trzeba spełnić trzy warunki: mieć wyższe wykształcenie, nieukończone 35 lat i zarabiać co najmniej 6 tys. zł netto.

Oczywiście bank – jak to się na rynku hipotek przyjęło – nie udziela promocyjnego kredytu bezwarunkowo. Wymagania nie są jednak zbyt trudne do spełnienia: trzeba posiadać jeden z czterech rachunków, 24 VIP, 24 Prestiż, Wydajesz & Zarabiasz lub Konto na Obcasach, z miesięcznym wpływem w kwocie nie niższej niż 2 tys. zł.

Dowiedz się także: O ile tańsze będą raty kredytów we frankach?

Dodatkowo bank zostawia sobie furtkę bezpieczeństwa, zaznaczając w regulaminie, że zastosowanie promocyjnej oferty ustalane jest „na podstawie analizy zdolności kredytowej i oceny ryzyka kredytowego banku”. To zapis standardowy, podobny widniał przy poprzednich promocjach, kiedy to bank oferował marżę 1,35 pkt. proc., ale osoby z dobrą historią kredytową i odpowiednimi zarobkami nie powinny mieć problemu z uzyskaniem kredytu.

Z wad oferty trzeba wymienić przede wszystkim bardzo wysoką prowizję za udzielenie kredytu, której wysokość – choć można ją negocjować – zaczyna się od 3,5 proc. To jedna z najwyższych stawek na rynku. Prowizję można doliczyć do kwoty kredytu, co podnosi ratę o 3,5 proc., czyli o niecałe 20 zł na każde 100 tys. zł kredytu. W przypadku udanych negocjacji wzrost będzie oczywiście mniejszy. Przy kredycie na 30 lat taka prowizja odpowiada podniesieniu marży do 1,3 pkt. proc., co i tak jest jedną z najbardziej atrakcyjnych ofert na rynku, bowiem średnia marża wynosi ok. 1,6 pkt. proc.

Polecamy serwis: Inwestycje

Jak wynika z ostatniego rankingu kredytów hipotecznych, podobną ofertę jest w stanie przedstawić niewiele banków, m.in. Deutsche Bank PBC, Euro Bank, HSBC Polska i ING Bank Śląski, jednak często wymagają one większego poświęcenia ze strony klienta niż BZ WBK. Trzeba np. wykupić pakiet ubezpieczeń lub program regularnego oszczędzania. Promocja obowiązywać będzie do 31 marca br., aczkolwiek niewykluczone jest, że zostanie przedłużona. W przypadku niespełnienia warunków promocji bank podwyższy marżę do 2,14 pkt. proc.

BZ WBK od dawna plasuje się jako bank konserwatywny. Nie szasta zdolnością kredytową i celuje w klientów lepiej zarabiających. Rodzina 2+1 o dochodach 6 tys. zł netto otrzyma w nim kredyt o 25 proc. niższy od rynkowej średniej. I właśnie dzięki ostrożnej selekcji klientów bank może pozwolić sobie na takie oferty, jak marża 0,99 pkt. proc. przy LtV równym nawet 100 proc.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

DEWELOPERSKI.com

Blog o działalności deweloperskiej, kluczowych aspektach zarządzania i obrocie nieruchomościami

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK