| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Który kredyt hipoteczny wybrać?

Który kredyt hipoteczny wybrać?

Nie warto liczyć na to, że nieruchomości potanieją jeszcze bardziej. Należy jednak zadać sobie pytanie, czy to już ostatni dzwonek, aby kupić własne lokum za rozsądną cenę? W sformułowaniu prawidłowej odpowiedzi pomoże analiza sytuacji, panującej na rynku kredytów hipotecznych. Poniżej znajdują się wskazówki, w którym banku będziemy mogli spłacać najniższe raty i w jakiej walucie zaciągnąć kredyt.

W niepewnej sytuacji na rynku walutowym, rekordy popularności bije finansowanie w polskim złotym. Jest to również sytuacja zbieżna z oczekiwaniami Komisji Nadzoru Finansowego. Klienci zaciągają kredyty w walucie, w której uzyskują dochody, dzięki czemu eliminują ryzyko kursowe. Jakie warunki są obecnie oferowane osobom zainteresowanym zaciągnięciem kredytu hipotecznego w PLN. Która z dostępnych propozycji kredytowych jest najkorzystniejsza? Sprawdźmy!

Ranking kredytów hipotecznych w PLN - styczeń2011
BankRatarówna w PLNProwizja
1PekaoS.A.17510%
2PKOBP17890%
3MillenniumBank17890%
4NordeaBank18032-3%
5DeutscheBank18080%
6BGŻBank18100%
7BankPocztowy18100%
8KredytBank18391-3%
9RaiffeisenBank18530%
10BOŚBank18571,5%
Dane na dzień21.01.2011 r.
Założenia: Kwotakredytu: 300 000PLN, wartość nieruchomości 300 000PLN, LTV 100%, okres kredytowania 30 lat

Najniższą ratę kredytu hipotecznego otrzymamy w Pekao S.A. Przy założeniu, że zaciągamy kredyt w kwocie 300 000 zł na 30 lat, ze skredytowaną prowizją i 100% LTV, zapłacimy miesięczną ratą na poziomie 1 751 zł. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu preferencyjnej wysokości marży oraz zerowej stawki prowizji.

W PLN czy w EUR ? Porównaj i sprawdź gdzie otrzymasz najlepszy kredyt hipoteczny

Tylko o 28 zł droższą miesięczną ratę, tj. 1 779 zł, uiścimy w przypadku oferty Kredyt Banku, który również udostępnia ofertę „0% prowizji”. Na najniższym stopniu podium uplasowała się oferta największego krajowego banku detalicznego, czyli PKO Banku Polskiego. Rata wynosi tam 1 789 zł, jest zatem jedynie o 10 zł wyższa od drugiej w bieżącym porównaniu.

Aktualnie najczęściej eksponowaną propozycją, udostępnianą w ramach najlepszych na rynku ofert, jest brak prowizji za udzielenie kredytu. Pamiętajmy jednak, żeby sprawdzić, jakie warunki bank stawia klientom, którzy zechcą skorzystać z takiej propozycji.

Sytuacja na rynku walutowym, związana z dużymi zmianami kursów walut – głownie CHF – powoduje, że bardziej stabilnie kształtują się kredyty w EUR. Po pierwsze w długim horyzoncie czasowym Polska ma zostać członkiem strefy euro. Po drugie zachodzą mniejsze zmiany w wycenie tej waluty w stosunku do PLN. Po trzecie dla wielu z nas najważniejsze jest to, że kredyt w EUR okazuje się tańszy od kredytu w PLN!

Kto proponuje dziś najlepsze warunki finansowania w EUR dla następującego kredytu: nieruchomość o wartości 286 000 zł kredyt na okres 360 miesięcy przy LTV na poziomie 70%, tj. kwota kredytu 200 000 zł – sprawdźmy!

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Gajewska – Cygan

Właścicielka i dyrektor zarządzającym w Grupie Tempo

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK