| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Ranking kredytów mieszkaniowych - lipiec 2010

Ranking kredytów mieszkaniowych - lipiec 2010

Gold Finance opublikował kolejny raport na temat rynku kredytów mieszkaniowych. Wynika z niego, że w ofertach roi się od promocji, a co czwarta oferta kredytu złotowego w lipcu staniała.

W Alior Banku, choć marża jest niska (2,6 proc.), atrakcyjność oferty ogranicza wysokość ubezpieczenia – 33,6 tys. zł. Po skredytowaniu tej kwoty rata wzrasta do ok. 1800 zł. Podobnie jest w MultiBanku i mBanku, gdzie koszty dodatkowe istotnie podwyższają miesięczne koszty obsługi kredytu. Klient jednak nie ma zbyt dużego wyboru kredytów na 100 proc. w euro, bo udzieli go ewentualnie 8 banków. Nie znajdziemy wśród nich np. DnB Nord czy Kredyt Banku.

Dla poszukujących kredytów we franku szwajcarskim, choć z miesiąca na miesiąc jest to coraz mniejsza grupa, niezmiennie najlepszą ofertę ma Nordea Bank. Rata dla naszego przykładowego kredytu z 20 proc. wkładem w ciągu miesiąca jeszcze się w Nordei obniżyła, bo bank ściął marżę z 3 do 2,8 proc. Obecnie, nie uwzględniając kosztów prowizji od 0 do 3 proc., rata wynosi 1162 zł. Godny polecenia zwolennikom franka jest także BPH, gdzie marża wynosi 3,5 proc., a rata 1404 zł. Do tego trzeba dodać koszty prowizji i ubezpieczeń wynoszących ok. 3,5 proc. wartości kredytu.

Zainteresowani kredytem we franku na 80 proc. wartości nieruchomości mają do wyboru także oferty: mBanku, MultiBanku oraz Alior Banku z marżami od 3,7 do 4,8 proc. i sporymi kosztami dodatkowymi w postaci ubezpieczeń. Kredyty we frankach na 100 proc. wartości dostępne są wyłącznie w Alior Banku, mBanku i MultiBanku.

Jesienią do 20 powiększy się liczba banków udzielających kredyty z dopłatami do odsetek. Za dwa miesiące na rynek z ofertą kredytu z programu Rodzina na Swoim zamierza wejść również DB PBC. Bank koncentrujący się głównie na sprzedaży kredytów walutowych bardziej zamożnym klientom zmienia politykę. – Chcemy zjednać do siebie również osoby zarabiające od 2,5 do 4 tys. zł, a także zwiększyć w portfelu kredytowym udział złotego. Obecnie w portfelu kredytowym ok. 85 proc. kredytów denominowanych jest w walutach obcych – mówi Maciej Molewski, Dyrektor Departamentu Bankowości Hipotecznej w DB PBC. Kredyty z dopłatami mają być udzielane m.in. przez całą sieć db kredyt liczącą 80 placówek. Jak będzie wyglądała oferta? – Zależy nam, aby przedstawiała się atrakcyjnie. Na pewno kredyty z dopłatami nie będą drożej wyceniane od pozostałych kredytów złotowych – zapewnia Molewski.

Zobacz także: Kalkulator Rodzina na Swoim

W gronie 18 ankietowanych przez Gold Finance banków zaangażowanych w kredyty z dopłatami, na pozycję lidera zdecydowanie wysunął się PKO BP. 3-osobowej rodzinie z 6,5 tys. zł i 20 proc. wkładem własnym na mieszkanie za 350 tys. zł PKO BP zaproponuje kredyt z pierwszą ratą 908 zł, o ponad 100 zł niższą niż przed miesiącem. Jest to głownie zasługa niższej marży, jak i niższej stawki WIBOR. Drugi w naszym rankingu jest Euro Bank z ratą 964 zł. Wyjątkowy tłok jest na trzecim miejscu. Pierwszą ratę z dopłatami do odsetek w granicach 980 zł klient otrzyma w trzech bankach: Pekao Banku Hipotecznym, Pocztowym i BNP Paribas Fortis. Tuż za nimi znalazł się Millennium, gdzie rata nieznacznie przekracza 990 zł. Raty obliczyliśmy dodając do nich konieczność skredytowania prowizji lub podstawowych ubezpieczeń.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Vindicat sp. z o.o.

Vindicat to ogólnopolska firma windykacyjna realizująca usługi odzyskiwania należności. Jesteśmy również pionierem w tworzeniu rozwiązań informatycznych, umożliwiających samodzielne odzyskiwanie długów przez wierzycieli. VCAT.pl to internetowa platforma skutecznej windykacji należności

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK