| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Ranking kredytów mieszkaniowych - lipiec 2010

Ranking kredytów mieszkaniowych - lipiec 2010

Gold Finance opublikował kolejny raport na temat rynku kredytów mieszkaniowych. Wynika z niego, że w ofertach roi się od promocji, a co czwarta oferta kredytu złotowego w lipcu staniała.

Ciekawie przedstawia się nowa oferta Allianz Banku. Promocja „Słoneczna hipoteka” pozwala klientowi uzyskać 1,3 proc. marży, czyli naprawdę imponująco niską stawkę. Po skredytowaniu również prowizji - 2,5 proc. - klient uzyskałby atrakcyjną ratę 1565 zł, gdyby nie konieczność wykupywania przez klienta co roku polisy na życie ze składką w wysokości 1 proc. salda zadłużenia. W pierwszym roku podwyższa to ratę o 233 zł do ok. 1800 zł. Podobnie koszt ubezpieczenia uderza w ofertę Alior Banku, gdzie przy marży 1,8 proc. i braku prowizji rata dla naszego kredytu wynosi 1611 zł. Klient musi jednak opłacić na 5 lat z góry ubezpieczenie na życie ze składką w wysokości 9,6 proc. wartości kredytu. Jeśli skredytuje tę kwotę, jego rata wyniesie 1766 zł. W DnB Nord z kolei po dodaniu kosztu ubezpieczenia rata z 1663 zł wzrasta do niemal 2000 zł.

Po raz pierwszy w naszym zestawieniu pojawił się HSBC Bank Polska. Pod względem atrakcyjności jego kredyt plasuje się na 9 miejscu. Bank oczekuje 2 proc. marży i ubezpieczenia na 2 lata ze składką w wysokości 2 proc. wartości kredytu. Później ubezpieczenie nie jest już obowiązkowe. Co istotne, bank nieźle też liczy zdolność kredytową. Naszej 3-osobowej rodzinie z 6,5 tys. zł wpływów gotów jest pożyczyć blisko 585 tys. zł, czyli dokładnie tyle ile wynosi średnia na rynku dla kredytu złotowego z 20 proc. wkładem własnym. Oferta HSBC jest ograniczona wyłącznie do kredytów w złotych na maksymalnie 90 proc. LTV.

Pięć banków oferujących finansowanie nieruchomości w złotych w 100 proc. zdecydowało się w ostatnim miesiącu na obniżenie marż odsetkowych. Obniżki przeprowadzili: PKO BP z 1,84 na 1,51 proc., Nordea z 2,8 proc. na 1,8 proc., Millennium z 2,5 do 2,2 proc., Allianz z 2,6 do 1,5 proc., Pekao Bank Hipoteczny z 1,9 proc. na 1,75 proc. Ruchy te mocno zmieniły nasz top ofert.

Przy braku wkładu i tym samym wyższej kwocie najkorzystniejszą ofertę kredytu złotowego proponuje obecnie PKO BP, spychając dotychczasowego lidera - BZ WBK - na drugą pozycję. Na dalszy plan zeszli również pozostali liderzy poprzedniego miesiąca – Kredyt Bank i Bank Pocztowy. Trzecia w naszym zestawieniu jest obecnie Nordea z ratą 2046 zł (1,8 proc. marży i 1,5 proc. prowizji). Za Nordea Bankiem uplasował się BOŚ z ratą 2082 zł (1,8 proc. marży i 1,5 proc. prowizji), a piąty jest Pekao Bank Hipoteczny (2094 zł), który gotów jest zadowolić się 1,75 proc. marży i 2,5 proc. prowizji.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Myloview.pl

Fachowcy branży designu wnętrzarskiego, postanowili stworzyć miejsce dla użytkowników internetu, które pozwoli na wybór dekoracji ściennej najwyżej jakości - myloview.pl. Platforma artystyczna myloview.pl, to sklep internetowy, który pozwoli Państwu na wyposażenie wnętrz oryginalnymi naklejkami, muralami, fototapetami oraz obrazami.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK