| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Ranking kredytów hipotecznych – lipiec 2010

Ranking kredytów hipotecznych – lipiec 2010

Złote czasy na rynku kredytów hipotecznych trwają w najlepsze. Ożywienie na rynku finansowania nieruchomości spowodowane jest kilkoma czynnikami, do których niewątpliwie zaliczyć należy takie aspekty jak: spekulacje na temat wycofania rządowego programu dopłat do kredytów hipotecznych „Rodzina na Swoim”, wciąż pozostające na niskim poziomie stopy procentowe Banku Centralnego oraz nieustająca batalia międzybankowa o przychylność klientów cechująca się obniżaniem ceny kredytu.

Ranking kredytów hipotecznych w PLN - lipiec2010
BankRatarówna w PLNProwizja
1BankBGŻ17770,00%
2Nordea Bank17780,00%
3PKO BP17860,00%
4Kredyt Bank18152,50%
5Eurobank18171,7-3%
6RaiffeisenBank18223,50%
7BOŚ18240-5%
8BankPocztowy18401,50%
9MillenniumBank18411,50%
10Lukas Bank18484,20%
Dane na dzień 22.07.2010 r.
Założenia: Kwota kredytu: 300 000PLN, wartość nieruchomości 300 000PLN, LTV 100%, okres kredytowania 30 lat, prowizja wliczona w ratę.

Finansowanie w rodzimej walucie, czyli PLN ma coraz większe grono zwolenników. Jest to spowodowane niepewną sytuacją na rynkach walutowych (duża zmienność kursów walut obcych w stosunku do złotówki), co wypływa na wysokość rat płaconych przez klientów, którzy posiadają kredyty walutowe. Jednak przede wszystkim banki wycofały się z kredytowania w walutach obcych wskutek kryzysu na rynkach finansowych, dlatego też naturalnym, a przy okazji jedynym wyborem, okazywały się kredyty złotówkowe.

Kredyt hipoteczny z obniżoną marżą do 1,6%, spłata nawet 45 lat! Dowiedź się jak!

Zaciągnięcie kredytu w PLN wiąże się z większymi kosztami (wyższa miesięczna rata itp.) jednakże klient unika ryzyka walutowego, czyli nieoczekiwanej dużej zmiany wysokości raty związanej ze zmiennością kursu danej waluty. Dla potrzeb naszej analizy założono kredyt w wysokości 300 000 zł rozłożony na 360 równych rat, na 100% wartości nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie spłaty kredytu.

Najatrakcyjniej w tym porównaniu wypadła oferta BGŻ Bank, gdzie przy promocyjnej 0% stawce prowizji miesięczna rata wyniesie nas 1777zł. Nieznacznie wyższa rata występuje w Nordea Banku – 1778 zł, zaś 3 oferta zestawienia to oferta PKO BP gdzie rata wyniesie nas 1786 zł. Jednak, aby skorzystać z niektórych ofert promocyjnych – przykładowo w Banku Millennium konieczne jest spełnienie określonych przez Bank wymogów, tj. posiadać konto osobiste wraz z kartą debetową, za której pomocą dokonamy miesięcznie transakcji na kwotę 500 zł! Nie są to trudne do spełnienia warunki, ale jednak zawsze jakieś obwarowanie promocji być musi…

Podkreślić należy, że obecnie nastały bardzo dobre czasy dla osób myślących o skredytowaniu swoich marzeń o własnej nieruchomości kredytem bankowym, gdyż w świetle najnowszych obostrzeń rekomendowanych bankom przez Komisję Nadzoru Finansowego – m.in. w Rekomendacji T banki będą prawdopodobnie rygorystycznej podchodziły do kwestii badania naszej zdolności kredytowej. Niepewna jest również sytuacja związana z wysokością stóp procentowych NBP, które od długiego czasu znajdują się na rekordowo niskim poziomie, zaś podwyżka spowoduje niemal automatycznie podwyższenie rat kredytowych.

Który bank da Ci kredyt? Porównaj i sprawdź oferty banków!

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Tooba.pl

Projekty domów gotowych i garaży

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK