| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Ranking kredytów mieszkaniowych - maj 2010

Ranking kredytów mieszkaniowych - maj 2010

Na przełomie kwietnia i maja wiele banków wprowadziło nowe oferty kredytów mieszkaniowych. Ostra walka o klienta spowodowała, że marże kredytów hipotecznych szybko spadają.

BZ WBK zwiększył też dostępność kredytów. Obecnie w podstawowej ofercie banku (bez kredytów w ramach programu „Rodzina na Swoim”) minimalna kwota wkładu własnego wynosi 10 proc. Wcześniej, klienci korzystający z promocyjnej oferty cenowej 1,35 pkt. proc., musieli mieć co najmniej 20 proc. wkładu. Bank rozszerzył również grupę klientów, którzy mogą liczyć na skredytowanie całej wartości nieruchomości.

BGŻ od maja udziela kredytów hipotecznych bez prowizji, wcześniej było to min. 2 proc. wartości kredytu. Bank zdecydował się też na początku kwietnia na obniżkę marż odsetkowych nawet o 0,45 pkt. proc. Najniższa stawka to obecnie 1,45 proc. Nowa oferta obowiązuje do 1 lipca. Najniższe marże dostępne są dla Klientów, którzy skorzystają z kredytu wraz z dodatkowymi produktami, takimi jak konta osobiste i ubezpieczenia.

Od 12 maja swoją ofertę zrewolucjonizował też DnB Nord. Prowizja z tytułu udzielania produktu hipotecznego: 0 proc.; marża w pierwszym roku kredytowania: 0 proc.; marża po okresie pierwszego roku: 1,70 proc. bez względu na poziom LTV i kwotę (pod warunkiem otwarcia/posiadania Pakietu Personale/Eksklusiv i zasilania/utrzymywania aktywów). Bank gwarantuje czas podjęcia decyzji kredytowej. Od daty wpływu wniosku do centrali do daty podjęcia decyzji kredytowej daje sobie 10 dni roboczych. Jeśli nie zdąży, wówczas marża po okresie pierwszego roku wynosi 1,60 proc. - bez względu na poziom LTV i kwotę. Bank nie pobiera prowizji z tytułu przedterminowej spłaty – częściowej albo całkowitej – w całym okresie kredytowania. Minimalna kwota, umożliwiająca skorzystanie z promocji to dla euro 200 tys. zł, a dla kredytów złotowych 300 tys. zł. DnB Nord 12 kwietnia obniżył marże dla kredytów indeksowanych do euro do 1,8 proc. Dla klientów korzystających z ubezpieczenia marża spadła do 1,6 proc.

Bank Pocztowy od 10 maja obniżył marże dla kredytów mieszkaniowych i kredytów z dopłatami w programie „Rodzina na Swoim”. Dla LTV niższego od 50 proc. marża wynosi teraz od 1,7 proc. (wcześniej 1,9 proc.), dla LTV 50-79 proc. - marża od 2 proc. (wcześniej 2,1 proc.), a dla LTV 80 proc. i wyższego - marża od 2,2 proc. zamiast wcześniejszych 2,5 proc.

W połowie marca Bank Pocztowy rozpoczął promocję dla kredytów udzielanych z pakietem ubezpieczeniowym AVIVA, polegającą na wprowadzeniu jednolitej marży na poziomie 1,9 proc., niezależnie od poziomu LTV i kwoty kredytu. Ze specjalnej oferty dla kredytów z ubezpieczeniem skorzystać można do 30 czerwca.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

TC Concept

Firma doradcza

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK