| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Ranking kredytów mieszkaniowych – kwiecień 2010

Ranking kredytów mieszkaniowych – kwiecień 2010

W marcu zapanowało pewne uspokojenie na rynku kredytów hipotecznych, banki nie zmieniały już tak aktywnie swoich ofert jak miesiąc wcześniej. Tym razem obniżki cen rzadziej dotyczą marży odsetkowej, bardziej zauważalne są promocje na prowizję.

W Millennium od 22 marca rusza nowa kampania promocyjna. Promocja polega na obniżeniu prowizji do 0 proc., pod warunkiem założenia lub posiadania rachunku oszczędnościowo - rozliczeniowego wraz z kartą debetową. Prowizja dotyczy kredytu hipotecznego i kredytu preferencyjnego („Rodzina na Swoim”), nie dotyczy zaś pożyczki hipotecznej i konsolidacji. Obniżeniu do poziomu oferty standardowej (- 0,2 pkt. proc.) uległy również marże dla kredytu z programu „Rodzina na Swoim”. Bank wprowadził go do oferty z początkiem marca

Do końca kwietnia potrwa promocja na kredyt hipoteczny na gotową nieruchomość w banku Citi Handlowy. Prowizja za udzielenie kredytu, wpis hipoteki do księgi wieczystej oraz wycena nieruchomości są darmowe. Poza promocją prowizja wynosi od 0,8 do 2 proc. kwoty kredytu, opłaty za wycenę to 600 zł w przypadku mieszkania i 1000 zł dla domu, opłata za wpis hipoteki to 400 zł. Miesięczny dochód netto przynajmniej jednego z wnioskodawców ubiegających się o kredyt hipoteczny musi wynosić co najmniej 3000 zł.

Polbank obniżył 2 marca maksymalne poziomy LTV. Obecnie maksymalny kredyt w złotych wyniesie 90 proc. wartości nieruchomości zamiast 95 proc. Dla kredytów w euro jest to 80 proc. zamiast 90 proc. Bank zakończył też promocję polegającą na obniżce marży o 1 pkt. proc. za założenie konta, wprowadził także obowiązek ubezpieczenia na życie dla jednego kredytobiorcy.

Alior Bank obniżył marże odsetkowe dla kredytów we franku szwajcarskim z ok. 7 do ok. 4 pkt proc. w zależności od kwoty i LTV.

Do połowy czerwca w Pekao trwa promocja na marże niższe o 0,15 pkt proc.

W Lukas Banku 2 kwietnia kończy się promocja na „Kredyt z prowizją 0 proc. plus konto”. Warunkiem skorzystania jest otwarcie lub posiadanie ROR z regularnym wpływem.

Getin Noble Bank w zamian za prowizję wynoszącą dotychczas ok. 4 proc., pobiera ubezpieczenie z tytułu wad prawnych nieruchomości w wysokości 3,45 proc. wysokości kredytu.

Bank Gospodarstwa Krajowego ogłosił na II kwartał nowe limity cen metra kwadratowego mieszkania kwalifikującego się do programu „Rodzina na Swoim”. Treść tabeli to ogromne zaskoczenie dla rynku, ale i świetny prezent dla rozważających skorzystanie z kredytu z dopłatami do odsetek. Ceny mieszkań akceptowanych do programu w większości województw i miast wojewódzkich wzrosły. W Warszawie padła bariera 8 tys. zł za m. kw. Nowe limity cenowe, obowiązujące w programie „Rodzina na Swoim”, zostały jedynie obniżone w Bydgoszczy i Toruniu, Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze oraz w Poznaniu. W pozostałych miastach i województwach wzrosły o kilka procent, a w woj. świętokrzyskim nawet o ponad 20 proc.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Twój StartUP

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK