| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Ranking kredytów mieszkaniowych – kwiecień 2010

Ranking kredytów mieszkaniowych – kwiecień 2010

W marcu zapanowało pewne uspokojenie na rynku kredytów hipotecznych, banki nie zmieniały już tak aktywnie swoich ofert jak miesiąc wcześniej. Tym razem obniżki cen rzadziej dotyczą marży odsetkowej, bardziej zauważalne są promocje na prowizję.

Jeśli oferta wymaga spełnienia licznych dodatkowych warunków, bardzo ważne jest umiejętne zsumowanie kosztów kredytu. Banki pobierają składki za ubezpieczenia na pierwsze kilka lat, ewentualnie oczekują opłacania ubezpieczenia przez cały czas trwania kredytu. Powiększają comiesięczną ratę o odpowiedni procent pozostałej do spłacenia kwoty kredytu lub np. o określony procent raty. To wszystko wpływa na całkowity koszt kredytu. Trudno więc polegać dziś wyłącznie na porównywaniu prowizji i marż odsetkowych.

mBank, Millennium i BNP Paribas wprowadziły do oferty kredyt preferencyjny w programie „Rodzina na Swoim”. Warunki kredytowania są takie same jak dla standardowej oferty.

W mBanku i MultiBanku obowiązuje promocyjna marża 2,5 proc. dla kredytów w euro, niezależnie od kwoty kredytu oraz wskaźnika LTV. Promocyjne 2 proc. obowiązuje również dla kredytów w złotych, niezależnie od kwoty kredytu oraz wskaźnika LTV, pod warunkiem przedstawienia przez klienta operatu szacunkowego. Do promocji może przystąpić klient, który zobowiąże się do zasilania rachunku wynagrodzeniem lub obrotami na rachunku biznesowym oraz wykonania transakcji bezgotówkowych kartą debetową lub kredytową na kwotę min. 2 tys. zł kwartalnie. Promocja obowiązuje dla wniosków złożonych do 30 kwietnia.

Bank Pocztowy w promocyjnej ofercie proponuje kredyt mieszkaniowy z marżą na poziomie 1,9 proc., niezależnie od poziomu LTV i wartości kredytu. Ze specjalnej oferty, dostępnej od 15 marca do 30 czerwca, mogą skorzystać zarówno zainteresowani standardowym kredytem złotowym, jak i kredytem z dopłatami do odsetek. Promocja dotyczy kredytów udzielanych z pakietem ubezpieczeniowym AVIVA. W ramach pakietu dostępne jest ubezpieczenie od utraty pracy, ubezpieczenie na wypadek niezdolności do pracy oraz ubezpieczenie na życie.

Euro Bank zmienił zasady dostępności kredytów z LTV powyżej 90 proc. Kredyt z LTV netto powyżej 90 proc. do 100 proc. włącznie mogą otrzymać klienci, którzy łącznie spełnią następujące warunki: ich obciążenia kredytowe nie przekroczą 40 proc. dochodów, a łączny dochód kredytobiorców wyniesie min. 4 tys. zł netto.
Od 22 marca ING Bank Śląski wprowadził dodatkową promocję cenową dla klientów wnioskujących o kredyt z wkładem własnym mniejszym niż 20 proc., ale nie niższym niż 10 proc. Marże dla tego przedziału LTV zostały obniżone o 0,4 pkt. proc. pod warunkiem posiadania w ING rachunku ROR w momencie składania wniosku o kredyt. Klienci, którzy założą rachunek po dniu złożenia wniosku kredytowego, w tym także po podjęciu decyzji kredytowej, nie będą objęci promocją. Do połowy kwietnia bank nie pobiera prowizji (2 proc.) od kredytów hipotecznych.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Wicha-Gajek

Koordynator ds. Marketingu i PR Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości "Twój StartUp"

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK