| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Gdzie najszybciej dostaniemy duży kredyt

Gdzie najszybciej dostaniemy duży kredyt

Powszechnie uważa się, że w bankach oferujących dobre warunki kredytu na decyzję o przyznaniu kredytu czeka się dłużej. Analitycy Home Broker sprawdzili w których bankach procedury kredytowe trwają najkrócej.

Na rynku kredytów mieszkaniowych już prawdziwa wiosna. Znowu zaczyna liczyć się oferta i proces obsługi, a nie tylko to, aby kredyt w ogóle dostać. Dlatego doradcy Home Broker ocenili banki udzielające kredytów mieszkaniowych pod względem szybkości rozpatrywania wniosków kredytowych. Każdemu mogli nadać jeden z trzech statusów: szybki, średni i wolny. Założyliśmy, że szybki bank to taki, w którym od momentu złożenia wniosku kredytowego do wypłaty środków upływa nie więcej niż dwa tygodnie. Bankowi „średniemu” zajmuje to od 15 dni do miesiąca, a „wolnemu” powyżej miesiąca. W zestawieniu uwzględniliśmy tylko te instytucje, które otrzymały przynajmniej 20 ocen, czyli najczęściej wybierane przez doradców. W ostatecznym zestawieniu znalazło się 16 banków.

Bankiem, który zdaniem doradców działa najsprawniej jest ING. W opinii pond 60% oceniających go doradców, kredytobiorca otrzymuje środki w ciągu dwóch tygodni od złożenia kompletnego wniosku. Na drugim miejscu znalazł się Pekao SA, który jest „szybki” w opinii 58% głosujących. Doradcy podkreślają jednak, że taki wynik dotyczy kredytów o wartości maksymalnie 300 tys. zł. Przy wyższych kwotach czas zdecydowanie wydłuża się. Banki są sprawne, ale niestety ich oferta ograniczona jest tylko do kredytów w złotych (w Pekao SA kredyt walutowy może dostać tylko osoba zarabiająca w walucie). Na trzecim miejscu znalazł się Nordea Bank. W tym przypadku jednak odsetek doradców uważających go za „szybki” jest już znacząco niższy i wynosi 26%. Głosujący zwracają uwagę, że w Nordea Banku błyskawicznie rozpatrywane są wnioski klientów z segmentu bankowości prywatnej (kwota kredytu powyżej 1 mln zł lub dochód na poziomie 20 tys. zł), którzy otrzymują decyzję ostateczną w dwa dni, a na wypłatę środków czekają tydzień.

Jako najwolniejsze w procesowaniu wniosków kredytowych zostały uznane przez doradców Home Broker banki DnBNord i Polbank. W pierwszym przypadku jednym z czynników opóźniających uruchomienie kredytu jest dosyć drobiazgowe podejście banku do dokumentacji, jaką kredytobiorca musi przedstawić. Dłuższy od przeciętnego proces rozpatrywania wniosków może spowodować, że klient, dla którego priorytetem jest czas, nie skorzysta z atrakcyjnej oferty DnBNord. Bank oferuje obecnie najniższą marżę dla euro (1,9% dla kredytu na 300 tys. zł z 25-proc. wkładem własnym), a także niższą od średniej na rynku marżę dla złotych (2%, średnio 2,1%, najniższa stawka to 1,35%).

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Adwokacka Jan Górski

Kancelaria specjalizująca się w sprawach dotyczących odszkodowań od Skarbu Państwa (gminy, powiatu), a także w prawie nieruchomości (w tym zasiedzenia), prawie spółek oraz prawie spadkowym.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK