| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Ranking kredytów mieszkaniowych - luty 2010

Ranking kredytów mieszkaniowych - luty 2010

Na rynku pojawia się coraz więcej nowych ofert kredytów hipotecznych. Takiego wysypu jak w lutym i pierwszych dniach marca nie było od jesieni 2008 r. W ubiegłym miesiącu i na początku marca zmiany wprowadziło niemal 20 instytucji.

W PLN -
Przed zmianą 383 608,60 zł, po zmianie 474 065,46 zł.
W EUR -
Przed zmianą 295 000,00 zł, po zmianie 364 600,00 zł.

Bank Pocztowy w lutym podobnie jak większość konkurentów również włączył do oferty kredyty z ubezpieczeniem. Standardowo marże odsetkowe wynoszą 2,5 proc. poniżej 50 proc. LTV, od 2,6 do 2,90 proc. w zakresie od 50 do mniej niż 80 proc. LTV i 4 proc. dla min. 80 proc. wartości nieruchomości. Przy wykupie ubezpieczeń Aviva marża spada od 0,5 do 0,6 pkt. proc.

Ofertę mocno zmodyfikował Alior Bank. Obniżył marże odsetkowe dla kredytów złotowych i w euro. W zależności od oferty i wkładu własnego jest to od 0,35 do 0,55 proc. Dołączył program inwestycyjny i ubezpieczenia. W obydwu walutach bank udziela kredytu do 100 proc. kosztów inwestycji z najniższym na rynku kosztem ubezpieczenia niskiego udziału własnego – 1,29 proc. za okres pierwszych 3 lat. Dla złotowych kredytów wysokość marży zależy od wyboru oferty dodatkowej. W przypadku kredytowania przy udziale własnym na poziomie od 20 proc. kosztów inwestycji, marże mogą kształtować się na poziomie 2,1 proc. w przypadku wyboru wariantu z prowizją (prowizja od 2 proc.). 2,05 proc. będzie to w przypadku wariantu z ubezpieczeniem kapitałowym z minimalną składką miesięczną od 150 zł przez okres pierwszych 5 lat (w tej opcji klient nie płaci prowizji). 1,5 proc. będzie to w przypadku wariantu z ubezpieczeniem na życie na okres 5 lat (w tej opcji Klient nie płaci prowizji).

Podobnie jest przy kredytach w euro. W przypadku kredytowania przy udziale własnym na poziomie od 20 proc. kosztów inwestycji (wartości nieruchomości) marże mogą kształtować się na poziomie 2,7 proc., jeśli wybierzemy wariant z prowizją (prowizja od 2 proc.). Marża na poziomie 2.65 proc. czeka nas w przypadku wariantu z ubezpieczeniem kapitałowym ze składką minimalną od 150 zł przez okres pierwszych 5 lat (w tej opcji klient nie płaci prowizji). 2,1 proc. będzie to w przypadku wariantu z ubezpieczeniem na życie na okres 5 lat (w tej opcji klient nie płaci prowizji). Z drugiej strony bank podwyższył maksymalny pułap prowizji dla kredytów we frankach szwajcarskich z 3 do 5 proc., i to bez względu na wkład własny.

Raiffeisen Bank podwyższył LTV do 100 proc. zarówno dla kredytów w złotych jak i w euro. We franku szwajcarskim nie pożycza. Wcześniej kredytował do 85 proc. wartości nieruchomości w rodzimej walucie i 80 proc. w euro. Ubezpieczenie brakującego wkładu wynosi 3,97 proc. na 5 lat, dla euro minimalny wkład wynosi 80 proc. LTV, a dla złotego 90 proc. LTV.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

S-NET

Główne dziedziny działalności przedsiębiorstwa to dostawa nowoczesnych rozwiązań telekomunikacyjnych dla biznesu i ISP; integracja rozwiązań IT takich jak: serwery, sprzęt telekomunikacyjny,​ ​sprzęt​ ​sieciowy,​ ​outsorcing​ ​IT.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK