| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Ranking kredytów mieszkaniowych - luty 2010

Ranking kredytów mieszkaniowych - luty 2010

Na rynku pojawia się coraz więcej nowych ofert kredytów hipotecznych. Takiego wysypu jak w lutym i pierwszych dniach marca nie było od jesieni 2008 r. W ubiegłym miesiącu i na początku marca zmiany wprowadziło niemal 20 instytucji.

W PLN -
Przed zmianą 383 608,60 zł, po zmianie 474 065,46 zł.
W EUR -
Przed zmianą 295 000,00 zł, po zmianie 364 600,00 zł.

Bank Pocztowy w lutym podobnie jak większość konkurentów również włączył do oferty kredyty z ubezpieczeniem. Standardowo marże odsetkowe wynoszą 2,5 proc. poniżej 50 proc. LTV, od 2,6 do 2,90 proc. w zakresie od 50 do mniej niż 80 proc. LTV i 4 proc. dla min. 80 proc. wartości nieruchomości. Przy wykupie ubezpieczeń Aviva marża spada od 0,5 do 0,6 pkt. proc.

Ofertę mocno zmodyfikował Alior Bank. Obniżył marże odsetkowe dla kredytów złotowych i w euro. W zależności od oferty i wkładu własnego jest to od 0,35 do 0,55 proc. Dołączył program inwestycyjny i ubezpieczenia. W obydwu walutach bank udziela kredytu do 100 proc. kosztów inwestycji z najniższym na rynku kosztem ubezpieczenia niskiego udziału własnego – 1,29 proc. za okres pierwszych 3 lat. Dla złotowych kredytów wysokość marży zależy od wyboru oferty dodatkowej. W przypadku kredytowania przy udziale własnym na poziomie od 20 proc. kosztów inwestycji, marże mogą kształtować się na poziomie 2,1 proc. w przypadku wyboru wariantu z prowizją (prowizja od 2 proc.). 2,05 proc. będzie to w przypadku wariantu z ubezpieczeniem kapitałowym z minimalną składką miesięczną od 150 zł przez okres pierwszych 5 lat (w tej opcji klient nie płaci prowizji). 1,5 proc. będzie to w przypadku wariantu z ubezpieczeniem na życie na okres 5 lat (w tej opcji Klient nie płaci prowizji).

Podobnie jest przy kredytach w euro. W przypadku kredytowania przy udziale własnym na poziomie od 20 proc. kosztów inwestycji (wartości nieruchomości) marże mogą kształtować się na poziomie 2,7 proc., jeśli wybierzemy wariant z prowizją (prowizja od 2 proc.). Marża na poziomie 2.65 proc. czeka nas w przypadku wariantu z ubezpieczeniem kapitałowym ze składką minimalną od 150 zł przez okres pierwszych 5 lat (w tej opcji klient nie płaci prowizji). 2,1 proc. będzie to w przypadku wariantu z ubezpieczeniem na życie na okres 5 lat (w tej opcji klient nie płaci prowizji). Z drugiej strony bank podwyższył maksymalny pułap prowizji dla kredytów we frankach szwajcarskich z 3 do 5 proc., i to bez względu na wkład własny.

Raiffeisen Bank podwyższył LTV do 100 proc. zarówno dla kredytów w złotych jak i w euro. We franku szwajcarskim nie pożycza. Wcześniej kredytował do 85 proc. wartości nieruchomości w rodzimej walucie i 80 proc. w euro. Ubezpieczenie brakującego wkładu wynosi 3,97 proc. na 5 lat, dla euro minimalny wkład wynosi 80 proc. LTV, a dla złotego 90 proc. LTV.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Łodygowska

Prawnik, autorka bloga prawniczego dla kobiet w ciąży i młodych Mam www.matkaprawnik.pl. Specjalizuje się w prawie pracy, opiece okołoporodowej i ubezpieczeniach społecznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK