| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Już 19 banków oferuje kredyty preferencyjne Rodzina na swoim

Już 19 banków oferuje kredyty preferencyjne Rodzina na swoim

Do instytucji oferujących kredyty preferencyjne Rodzina na swoim dołączyły od początku marca dwa kolejne banki: Millennium i BNP Paribas Fortis.

Z początkiem marca dwie kolejne instytucje: Millennium i BNP Paribas Fortis, zaproponują kredyty w ramach programu „Rodzina na swoim”. Oznacza, to, że już 19 banków będzie udzielało kredytów z dopłatami do odsetek. Tylko w ostatnich miesiącach lista wydłużyła się o 5 instytucji. Wszystko przez rosnące zainteresowanie kredytami z dofinansowaniem do odsetek. W styczniu z takiego kredytu skorzystało blisko 2 300 osób. Pożyczyły one 421 367 tys. zł. W ciągu całego minionego roku udzielonych zostało prawie 31 tys. preferencyjnych kredytów na kwotę 5,417 mld zł, co stanowiło około 20 proc. wszystkich kredytów złotowych i kilkanaście procent całości kredytów hipotecznych udzielonych w ubiegłym roku. Bank Gospodarstwa Krajowego, odpowiedzialny za program, prognozuje na ten rok około 40 proc. wzrost wartości udzielonych kredytów z dopłatami.

W debiutującym w programie „Rodzina na swoim” Millennium, klienci mogą dostać pieniądze do 100 proc. wartości nieruchomości, a w BNP Paribas Fortis maksymalna relacja kredytu do wartości nieruchomości wynosi 90 proc. W gronie 17 banków, których ofertę „Rodzina na swoim” monitoruje niezależny doradca finansowy Gold Finance, na całą nieruchomość gotowych jest pożyczyć 12. Dla zainteresowanych wzrost liczby banków oferujących kredyty z dopłatami z pewnością ma spore znaczenie. Propozycje banków znacznie się od siebie różnią, i to w sytuacji, gdy w standardowych ofertach takich skrajności już nie ma. Dla naszej przykładowej 3-osobowej rodziny z dużego miasta z dochodami netto 6,5 tys. zł miesięcznie, bez innych obciążeń pierwsza rata w jednym banku może być niemal dwa razy wyższa niż u konkurencji. Do poszukiwań atrakcyjnego kredytu z dopłatami należy się więc dobrze przyłożyć.

Jak wynika z rankingu Gold Finance, najmniejszą ratę 30-letniego kredytu na 280 tys. zł na mieszkanie warte 350 tys. zł klient zapłaci w Banku Polskiej Spółdzielczości (niecałe 900 zł) i w BNP Paribas Fortis (981 zł). W trzecim Banku Pocztowym będzie to 1001 zł, a w Euro Banku 1020 zł. Nowa oferta Millennium znalazła się w środku stawki z ratą z dopłatami w wysokości 1164 zł. Przy kredytowaniu całego mieszkania za 350 tys. zł najkorzystniejszy kredyt zaproponuje Bank Pocztowy (1348 zł raty z dopłatami) i PKO BP (1400 zł). Oferta nowego gracza - Millennium - wynosi 1571 zł i znajduje się w połowie rankingu. BNP Paribas Fortis całości zakupu nie kredytuje.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Baszczyński

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK