| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty gotówkowe i konsumpcyjne > Drugi kredyt odnawialny

Drugi kredyt odnawialny

Nie ma przeszkód, by posiadacz kredytu odnawialnego w jednym banku ubiegał się o pożyczkę w takiej samej formie w innym banku. Jednak praktycznie uzyska go tylko osoba, która ma stałe dochody z dwóch źródeł.

Banki udzielają kredytów odnawialnych jedynie osobom, które mają stałe dochody, przelewane przez płatników na konto, w ramach którego jest udzielany taki limit kredytowy. W zależności od oferty banku oraz stażu i wysokości stałych wpływów posiadacza konta, kredyt odnawialny stanowi od jedno, do maksymalnie sześciokrotności stałych dochodów.

Osoba posiadająca już kredyt odnawialny nie dostanie podobnego produktu w innym banku, jeśli wcześniej nie zmieni dyspozycji, zgodnie z którą pracodawca lub inny płatnik zacznie przelewać wynagrodzenie na konto w nowym banku. Z takim postępowaniem wiąże się jednak pewne ryzyko. Choć zazwyczaj umowy kredytu odnawialnego są automatycznie odnawiane na kolejny okres, zazwyczaj rok, to jednak nawet w trakcie trwania kolejnego cyklu bank może wypowiedzieć umowę i zażądać zwrotu całego kapitału, gdy stwierdzi, iż na konto przestały regularnie wpływać dochody.

Wyjątkiem od tej reguły może być przypadek, iż potencjalny kredytobiorca uzyskuje stałe dochody z więcej niż jednego źródła, dzięki czemu zadysponuje, by były one przekazywane do różnych banków, a w konsekwencji w relacji do każdego z tych stałych dochodów w danym banku był ustalany limit kredytu odnawialnego.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kornelia Ksieniewicz

Ekspert z dziedziny postępowania egzekucyjnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK