| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty gotówkowe i konsumpcyjne > Drugi kredyt odnawialny

Drugi kredyt odnawialny

Nie ma przeszkód, by posiadacz kredytu odnawialnego w jednym banku ubiegał się o pożyczkę w takiej samej formie w innym banku. Jednak praktycznie uzyska go tylko osoba, która ma stałe dochody z dwóch źródeł.

Banki udzielają kredytów odnawialnych jedynie osobom, które mają stałe dochody, przelewane przez płatników na konto, w ramach którego jest udzielany taki limit kredytowy. W zależności od oferty banku oraz stażu i wysokości stałych wpływów posiadacza konta, kredyt odnawialny stanowi od jedno, do maksymalnie sześciokrotności stałych dochodów.

Osoba posiadająca już kredyt odnawialny nie dostanie podobnego produktu w innym banku, jeśli wcześniej nie zmieni dyspozycji, zgodnie z którą pracodawca lub inny płatnik zacznie przelewać wynagrodzenie na konto w nowym banku. Z takim postępowaniem wiąże się jednak pewne ryzyko. Choć zazwyczaj umowy kredytu odnawialnego są automatycznie odnawiane na kolejny okres, zazwyczaj rok, to jednak nawet w trakcie trwania kolejnego cyklu bank może wypowiedzieć umowę i zażądać zwrotu całego kapitału, gdy stwierdzi, iż na konto przestały regularnie wpływać dochody.

Wyjątkiem od tej reguły może być przypadek, iż potencjalny kredytobiorca uzyskuje stałe dochody z więcej niż jednego źródła, dzięki czemu zadysponuje, by były one przekazywane do różnych banków, a w konsekwencji w relacji do każdego z tych stałych dochodów w danym banku był ustalany limit kredytu odnawialnego.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Comarch

Producent i dostawca nowoczesnych systemów informatycznych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK