| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty gotówkowe i konsumpcyjne > Ubezpieczenia kredytów gotówkowych

Ubezpieczenia kredytów gotówkowych

Jeżeli polisa dołączana do kredytu gotówkowego nie jest obowiązkowa, warto sprawdzić jej zakres i koszt.

Ubezpieczenia, jako dodatkowe zabezpieczenie kredytów, zadomowiły się już w bankowych ofertach. Obowiązkowe czy fakultatywne dołączane są do niemal wszystkich rodzajów kredytów: hipotecznych, samochodowych, kart kredytowych, a zwłaszcza gotówkowych.

Generalnie zakres ubezpieczenia oferowanego razem z kredytami gotówkowymi obejmuje: ubezpieczenie na życie, ochronę na wypadek utraty zdolności do pracy oraz na wypadek utraty pracy. Zanim zdecydujemy się wykupić ubezpieczenie trzeba zwrócić uwagę na trzy jego elementy: koszt, zakres (związane z nim wyłączenia i definicje zdarzeń) i przysługujące świadczenia.

Koszt ubezpieczenia w większości przypadków podawany jest jako miesięczna procentowa stawka wyliczana od kwoty kredytu. Wartość ta waha się od 0,05 proc. do 0,7 proc. Rozpiętość jest więc dość znaczna. Warto wiedzieć, że nie zawsze droższe ubezpieczenie idzie w parze z szerszym zakresem ochrony.

Porównując ubezpieczenia trzeba sprawdzić wyłączenia, definicje i świadczenia. Może się np. okazać, że ochroną ubezpieczeniową będziemy objęci dopiero po 30 dniach od podpisania umowy. Firma ubezpieczeniowa może spłacać za nas raty kredytowe w przypadku utraty pracy, ale tylko wtedy kiedy pracodawca zwolnił nas nie z naszej winy.

Szczegółowe informacje na temat przedmiotu, zakresu ochrony, ewentualnych wyłączeń znajdziemy w tzw. Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU), dołączanych do każdego produktu ubezpieczeniowego.

Polecamy artykuły

Autor:

Comperia.pl

Źródło:

Własne

Zdjęcia


Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Systim

Księgowość przez Internet – online

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK