| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty gotówkowe i konsumpcyjne > Dla kogo Kredyt studencki

Dla kogo Kredyt studencki

Z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się dotowane przez państwo kredyty studenckie. Dużą zachętą do pozyskiwania w ten sposób gotówki przez studentów są korzystne warunki finansowe

Bank kontynuuje wypłaty rat kredytu w kolejnych semestrach po przedstawieniu bankowi zaświadczenia potwierdzającego, że kredytobiorca jest studentem, w terminie do 31 marca i 31 października.

BGK może poręczać najuboższym studentom 70 % kwoty kredytu oraz 100 % kwoty kredytu w przypadku studentów będących: wychowankami domów dziecka, w rodzinie zastępczej, socjalizacyjnej, resocjalizacyjnej.

Możliwość częściowego umorzenia kredytu

Na wniosek kredytobiorcy, potwierdzony przez dziekana uczelni, bank może umorzyć 20% kredytu z tytułu ukończenia szkoły w grupie 5% najlepszych absolwentów.
Kredyt może być także częściowo umorzony, w przypadku gdy kredytobiorca znajduje się w trudnej sytuacji życiowej lub w przypadku niepełnosprawności, czyli trwałej utraty zdolności do spłaty kredytu.

Spłata kredytu rozpoczyna się 2 lata po ukończeniu studiów. W przypadku przerwania studiów spłata kredytu należy rozpocząć następnego po terminie, w którym trzeba było przedstawić zaświadczenie potwierdzające, że kredytobiorca jest studentem. Liczba rat spłaty kredytu jest dwukrotnie większa od liczby wypłaconych rat.

Źródło: Bank Gospodarstwa Krajowego

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Aleksandrowicz

Ekspert w dziedzinie ogrodów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK