| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty gotówkowe i konsumpcyjne > Dla kogo Kredyt studencki

Dla kogo Kredyt studencki

Z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się dotowane przez państwo kredyty studenckie. Dużą zachętą do pozyskiwania w ten sposób gotówki przez studentów są korzystne warunki finansowe

Bank kontynuuje wypłaty rat kredytu w kolejnych semestrach po przedstawieniu bankowi zaświadczenia potwierdzającego, że kredytobiorca jest studentem, w terminie do 31 marca i 31 października.

BGK może poręczać najuboższym studentom 70 % kwoty kredytu oraz 100 % kwoty kredytu w przypadku studentów będących: wychowankami domów dziecka, w rodzinie zastępczej, socjalizacyjnej, resocjalizacyjnej.

Możliwość częściowego umorzenia kredytu

Na wniosek kredytobiorcy, potwierdzony przez dziekana uczelni, bank może umorzyć 20% kredytu z tytułu ukończenia szkoły w grupie 5% najlepszych absolwentów.
Kredyt może być także częściowo umorzony, w przypadku gdy kredytobiorca znajduje się w trudnej sytuacji życiowej lub w przypadku niepełnosprawności, czyli trwałej utraty zdolności do spłaty kredytu.

Spłata kredytu rozpoczyna się 2 lata po ukończeniu studiów. W przypadku przerwania studiów spłata kredytu należy rozpocząć następnego po terminie, w którym trzeba było przedstawić zaświadczenie potwierdzające, że kredytobiorca jest studentem. Liczba rat spłaty kredytu jest dwukrotnie większa od liczby wypłaconych rat.

Źródło: Bank Gospodarstwa Krajowego

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Jan Majczyk

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK