| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty gotówkowe i konsumpcyjne > Najlepsze pożyczki gotówkowe

Najlepsze pożyczki gotówkowe

3 tys. zł najtaniej pożyczy nam Euro Bank, najtańszą pożyczkę na 10 tys. zł otrzymamy w Allianz Banku – wynika z analizy Expandera. Zróżnicowanie ofert banków, zarówno pod względem kosztów, jak i wielkości kredytu jest ogromne. Biorąc najdroższy kredyt można przepłacić nawet o kilkaset złotych.

Najtańszą pożyczkę gotówkową na kwotę 3 tys. zł można dostać w Euro Banku, a na 10 tys. zł w Allianz Banku – wynika z analizy Expandera. Zróżnicowanie ofert banków, zarówno pod względem kosztów, jak i możliwych do uzyskania kwot, jest ogromne. Biorąc najdroższy można przepłacić nawet o kilkaset złotych.

Expander porównał oferty pożyczek gotówkowych poszczególnych banków zarówno pod kątem kosztów, jak i możliwej do uzyskania kwoty finansowania. Oferty pożyczek gotówkowych są na tyle zróżnicowane, że nie sposób wskazać jednego zwycięzcy.

Przeanalizowano koszty pożyczek dla dwóch przypadków – pożyczki na kwotę 3 tys. zł zaciągniętej na 12 miesięcy oraz pożyczki na kwotę10 tys. zł zaciągniętej na 36 miesięcy. W pierwszym przypadku najtańszą ofertę ma Euro Bank, ale niewiele droższe są Bank Nordea i Allianz Bank. Najtańszą ofertę na 10 tys. zł oferuje z kolei Allianz Bank, ale w czołówce znalazły się również BZ WBK i Kredyt Bank.

Z porównania kosztów pożyczek gotówkowych wynika, że są one bardzo zróżnicowane w zależności od banku. Dlatego warto porównywać oferty, chociaż - w przypadku pożyczek gotówkowych, zwłaszcza na małe kwoty - ma to mniejsze znaczenie niż w przypadku kredytów hipotecznych. Pożyczając 3 tys. zł trzeba oddać po roku od 3277,63 zł (w Euro Banku) do 3702,80 zł (w Banku BPH). Różnica wynosi ponad 425 zł, co oznacza, że w Banku BPH koszt pożyczki jest ponad dwa razy większy niż w Euro Banku. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku 3-letniej pożyczki na kwotę 10 tys. zł. Koszt najdroższego kredytu - w Cetelem Banku (4616 zł), jest prawie dwukrotnie wyższy niż kredytu najtańszego – w Allianz Banku (2331,90 zł).

Kredytobiorcy zwykle porównują oferty pożyczek gotówkowych pod względem wysokości raty, a to może być mylące. Banki w różny sposób dokonują bowiem wyliczenia raty. Czasami kwota kredytu jest bowiem powiększana o wysokość prowizji i wtedy rata jest nieco wyższa. Prowizję można jednak zapłacić również z góry i w tym przypadku nie powiększa ona zadłużenia, a więc i raty.

Expander zbadał również, w których bankach można uzyskać najwyższa kwotę kredytu. Aż na 125,9 tys. zł 4-osobowa rodzina o dochodach 4 tys. zł netto może liczyć w Alior Banku. Bardzo wysoką kwotę kredytu przykładowa rodzina możne również uzyskać w BGŻ oraz Banku Pocztowym. Natomiast najniższą – tylko 40 tys. zł – w Banku BPH. Rozpiętość wynosi więc aż 85,9 tys. zł.

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Lubczyńska

Ekspert z firmy Blachy Pruszyński

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »