| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty gotówkowe i konsumpcyjne > Pożyczki gotówkowe dużo tańsze dla dobrych klientów

Pożyczki gotówkowe dużo tańsze dla dobrych klientów

Kilkuletni klient banku może uzyskać kredyt gotówkowy tańszy nawet o połowę – wynika z analizy Expandera. Jednak nie wszystkie banki premiują swoich „starych” klientów. Ponadto może zdarzyć się również, że znacznie lepszą ofertę kredytobiorca uzyska w banku, w którym nie posiada konta.

Podobnie wygląda sytuacja w przypadku kredytu na kwotę 10 tys. zł zaciąganego na 3 lata. Najtańszą ofertę kredytu dla wszystkich ma Allianz Bank, który nie został umieszczony w powyższej tabeli, gdyż funkcjonuje krócej niż 2 lata. Koszt kredytu w tym banku wynosi 2331 zł, a więc jest niższy od większości ofert przygotowanych w innych bankach dla „starych” klientów.

Z powyższych przykładów wynika, że nie zawsze opłaca się zaciągać kredyt w tym banku, w którym wnioskodawca posiada konto. Z danych zebranych przez Expandera wynika, że większość banków rzeczywiście przyznaje swoim „starym” klientowi tańszy kredyt. Jednak mimo wszystko zwykle bardziej opłaca się zaciągnąć kredyt w banku, który ma najlepszą ofertę kredytową, nawet jeśli kredytobiorca nie był wcześniej jego klientem.

Expander zwraca jednak uwagę również na to, że w swoim banku zwykle kredyt można uzyskać łatwiej i szybciej. Bank, do którego wpływa wynagrodzenie, posiada bowiem nie tylko informacje o wysokości tego wynagrodzenia, ale także o tym jaką jego część wnioskodawca wydaje na bieżąco. Dzięki temu bank może uprościć procedurę przyznawania kredytu. Przede wszystkim banki zwykle nie wymagają w takich przypadkach zaświadczeń o dochodach. Poza tym cała procedura jest znacznie skrócona, dzięki czemu kredyt może zostać wypłacony nawet w tym samym dniu, w którym został złożony wniosek. Poza tym, niektóre banki konstruując swoją ofertę pożyczek gotówkowych priorytetowo traktują kwestie związane z maksymalnym uproszczeniem procedur dla różnych grup klientów, np. osób prowadzących działalność gospodarczą.

Sprawdź ofertę kredytów gotówkowych

reklama

Autor:

Expander

Źródło:

Własne

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Skórski

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »