| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty gotówkowe i konsumpcyjne > Które banki najczęściej oferują kredyty samochodowe?

Które banki najczęściej oferują kredyty samochodowe?

Polacy na tyle już oswoili się z kredytami samochodowymi, że coraz chętniej szukają finansowania w bankach. Komu będzie trudniej pożyczyć pieniądze na auto? Eksperci dokonali analizy ostatniego kwartału.

Jeśli chodzi o średnią kwotę kredytu, to jak zawsze najwyższe wartości znajdziemy w Mercedes Banku. Na rynku aut nowych jest to 101 tys. zł, wśród pojazdów używanych 89 tys. złotych. Wynika to ze specyfiki banku, który najczęściej współpracuje z dilerami marki Mercedes, gdzie samochody kosztują dużo więcej niż np. w Fiacie czy Toyocie.

Marcin Krasoń, Open Finance

Komentarz Wojciecha Drzewieckiego,
prezesa Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR

Zmniejszająca się sprzedaż na rynku samochodów nowych, szczególnie po stronie klienta indywidualnego, znajduje odzwierciedlenie w liczbie udzielonych kredytów. Podobnie zresztą wygląda sytuacja na rynku samochodów używanych, gdzie również liczba rejestrowanych aut jest mniejsza niż rok wcześniej. Większe spadki obserwuje się po stronie aut marek popularnych, stąd też pewnie nieco mniejszy, procentowy spadek wartości akcji kredytowej, w porównaniu do spadku liczby kredytowanych aut.

Niepewna sytuacja gospodarcza i niepokojące informacje, dotyczące przyszłości ograniczają decyzje zakupowe Polaków. Dodatkową przeszkodą jest także wysoki kurs franka, który w znaczący sposób wpłynął na wzrost obciążeń na rynku kredytów hipotecznych, „wyrzucając na pewien czas poza nawias” część osób, które potencjalnie mogłyby być zainteresowane zakupem auta. Nie pomaga również zmiana przepisów, która w pewien sposób ograniczyła dostęp do kredytów samochodowych.

Polecamy artykuły

Autor:

Open Finance

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Eksperci przyjrzeli się kredytom samochodowym na auta – w II kwartale 2011 r. banki pożyczyły na zakup samochodu prawie1,2 mld zł.
Eksperci przyjrzeli się kredytom samochodowym na auta – w II kwartale 2011 r. banki pożyczyły na zakup samochodu prawie1,2 mld zł.

Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Narkiewicz-Tarłowska

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK