| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty gotówkowe i konsumpcyjne > Jaki udział w sprzedaży kredytów samochodowych mają poszczególne banki?

Jaki udział w sprzedaży kredytów samochodowych mają poszczególne banki?

I kw. 2011 roku o 4,1 proc. wartościowo i o 7,7 proc. liczbowo zmniejszył się rynek kredytów samochodowych. Eksperci podkreślają, że nadal największe udziały w tym sektorze posiada Getin Bank. Przyznaje on 38 proc. kredytów na auta. Gdzie jeszcze można uzyskać finansowanie zakupu czterech kółek?

Większość rynkowych graczy zanotowała rok do roku spadek sprzedaży, ale w czterech instytucjach nastąpiły wzrosty. Najbardziej imponujące, podobnie jak trzy miesiące temu, były one w detalicznych bankach grupy BRE Banku: mBanku i MultiBanku. Wartościowo wzrost sprzedaży wyniósł tam 122,8 proc., liczbowo zaś 119,8 proc. Zyskały także Volkswagen Bank Polska, BNP Paribas Bank Polska i Toyota Bank.

W związku z dynamicznym wzrostem sprzedaży kredytów w mBanku i MultiBanku, instytucje te zanotowały też największą zmianę salda kredytów. W ciągu roku wzrost wyniósł 59,8 proc., do 320,1 mln zł.

Kwartalny spadek liczby i wartości udzielanych kredytów jest zjawiskiem naturalnym. Zima nie należy do tych pór roku, kiedy kupuje się najwięcej samochodów, zatem i kredytów jest najmniej. Trudniej wytłumaczyć spadek rok do roku, aczkolwiek zgadza się on z danymi Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar – w I kw. 2011 roku zanotowano o kilka procent mniej nowych rejestracji niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Anna Mosiej

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK