| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty gotówkowe i konsumpcyjne > Jaki udział w sprzedaży kredytów samochodowych mają poszczególne banki?

Jaki udział w sprzedaży kredytów samochodowych mają poszczególne banki?

I kw. 2011 roku o 4,1 proc. wartościowo i o 7,7 proc. liczbowo zmniejszył się rynek kredytów samochodowych. Eksperci podkreślają, że nadal największe udziały w tym sektorze posiada Getin Bank. Przyznaje on 38 proc. kredytów na auta. Gdzie jeszcze można uzyskać finansowanie zakupu czterech kółek?

Większość rynkowych graczy zanotowała rok do roku spadek sprzedaży, ale w czterech instytucjach nastąpiły wzrosty. Najbardziej imponujące, podobnie jak trzy miesiące temu, były one w detalicznych bankach grupy BRE Banku: mBanku i MultiBanku. Wartościowo wzrost sprzedaży wyniósł tam 122,8 proc., liczbowo zaś 119,8 proc. Zyskały także Volkswagen Bank Polska, BNP Paribas Bank Polska i Toyota Bank.

W związku z dynamicznym wzrostem sprzedaży kredytów w mBanku i MultiBanku, instytucje te zanotowały też największą zmianę salda kredytów. W ciągu roku wzrost wyniósł 59,8 proc., do 320,1 mln zł.

Kwartalny spadek liczby i wartości udzielanych kredytów jest zjawiskiem naturalnym. Zima nie należy do tych pór roku, kiedy kupuje się najwięcej samochodów, zatem i kredytów jest najmniej. Trudniej wytłumaczyć spadek rok do roku, aczkolwiek zgadza się on z danymi Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar – w I kw. 2011 roku zanotowano o kilka procent mniej nowych rejestracji niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Włodzimierz Głowacki i Wspólnicy

Kancelaria prawnicza

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK