| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty gotówkowe i konsumpcyjne > Które banki oferują kredyt na SMS-a?

Które banki oferują kredyt na SMS-a?

Coraz większą popularność zyskują kredyty, zaciągnięte przez Internet lub telefon. Czy zadłużając się online rzeczywiście możemy zyskać na czasie? Ekspert finansowy wymienia wady i zalety pożyczek, które nie wymagają wizyty w banku.

Zarządzanie domowymi finansami przy pomocy sieci staje się standardem, ale konsumentom nie wystarcza wyłącznie internetowy rachunek osobisty z możliwością oszczędzania. Dlatego instytucje finansowe coraz częściej reklamują możliwość zaciągania pożyczek bez wychodzenia z domu. Zapewnienie kredytobiorcom wygody to również droga ku zwiększeniu sprzedaży kredytów i zmniejszeniu kosztów. Tymczasem tylko nieliczne banki oferują przeprowadzenie procesu kredytowego całkowicie online, czyli bez konieczności wizyty kuriera czy pracownika banku.

Do zatwierdzenia umowy szybkiej pożyczki może wystarczyć nawet jednorazowe hasło, przesłane z banku SMS-em lub kod, wygenerowany przez token. Taka metoda ma szanse skutecznie skrócić czas przyznania kredytu. A ponieważ jest przeznaczona wyłącznie dla klientów znanych bankowi, również wypłata środków odbywa się w ekspresowym tempie. Jednak, oprócz utrzymywania konta, klient musi dodatkowo zapewniać stałe wpływy, a w wybranych przypadkach – posiadać otwartą umowę produktową, tzw. umowę ramową. Jest to dokument, który raz podpisany, pozwala na późniejsze korzystanie z produktów kredytowych bez konieczności składania kolejnych podpisów.

Przeczytaj również: Czy warto mieć konto bankowe z debetem?

Na rynku istnieje co najmniej siedem banków, które są skłonne udzielić własnym klientom kredytu wyłącznie przez telefon lub Internet. Pożyczkę na telefon można zaciągnąć w Alior Banku, a od niedawna również w mBanku. Pierwszy z nich oferuje kredyty gotówkowe, limity odnawialne w rachunku oraz karty kredytowe na podstawie umowy ramowej. Z kolei mBank poszedł o krok dalej, ponieważ pożyczy pieniądze klientom, którzy nie mają nawet umowy ramowej. Wystarczy, że w systemie bankowości internetowej konsument otrzyma indywidualnie przygotowaną propozycję kredytową, tzw. Ofertę dla Ciebie, która jest aktualizowana co kilka tygodni na podstawie historii rachunku. Użytkownik konta w każdej chwili może zadzwonić do banku po pieniądze, a ten zobowiązuje się udostępnić środki najszybciej jak to możliwe. W tym przypadku szybkość nie pozostaje bez znaczenia, ponieważ bank liczy na to, że nowa forma udzielania kredytów będzie konkurencyjna dla zakupów ratalnych. mBank żywi nadzieję na upowszechnienie nowego rozwiązania i lada dzień ruszy z kampanią marketingową. Natomiast w drugiej połowie 2011 roku na podobnych zasadach zaciąganie kredytów umożliwi również MultiBank, należący do tej samej grupy kapitałowej. Na razie instytucja ta aktywnie wykorzystuje Internet do sprzedaży konsumpcyjnych produktów kredytowych.

reklama

Polecamy artykuły

Autor:

Open Finance

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Mimo że można zaciągnąć kredyt bez wizyty w banku, niekiedy takie rozwiązania pociągają za sobą konieczność skorzystania z usług poczty lub kuriera.
Mimo że można zaciągnąć kredyt bez wizyty w banku, niekiedy takie rozwiązania pociągają za sobą konieczność skorzystania z usług poczty lub kuriera.

Klasyfikacja Środków Trwałych 2016 ze stawkami amortyzacji i powiązaniem z KŚT 201079.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Michał Poła

Analityk New World Alternative Investment.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »