| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty gotówkowe i konsumpcyjne > Ranking kredytów gotówkowych - wrzesień 2010

Ranking kredytów gotówkowych - wrzesień 2010

Na rynku pożyczek gotówkowych mamy odwilż. Oznacza to, że łatwiej uzyskać kredyt na osobiste wydatki, choć o większych ustępstwach ze strony banków nie ma mowy.

Pożyczki gotówkowe zaczęły tanieć

Wygląda na to, że klienci mają już za sobą szczyt wysokich wycen kredytów gotówkowych. Wprawdzie o spektakularnych spadkach kosztów nie ma mowy, ale niewielkie ustępstwa ze strony banków już są – wynika z najnowszego rankingu kredytów gotówkowych przeprowadzonego przez firmę doradztwa finansowego Gold Finance. Co ważniejsze, widać, że minął też okres podnoszenia poprzeczki zainteresowanym kredytowaniem celów konsumpcyjnych. Polityka kredytowa jest stopniowo liberalizowana. Najlepiej odczuwają to osoby starające się o kredyt w banku, z którym wcześniej nie miały żadnych relacji. Takich osób jeszcze na początku roku większość instytucji unikała jak ognia.

Łatwiej też obecnie zaciągnąć pożyczkę osobie prowadzącej działalność gospodarczą lub klientowi bez jakiejkolwiek historii kredytowej. Odwilż na rynku kredytów konsumpcyjnych sygnalizuje także rosnąca liczba reklam pożyczek gotówkowych. Takiego wysypu telewizyjnych spotów nie było co najmniej od roku.

Przeczytaj także: Kredyty konsumpcyjne chętnie reklamowane

Klientom dobrze wróży także fakt, że sami bankowcy są pełni optymizmu co do sprzedaży kredytów konsumpcyjnych. Jak wynika z badań Pentora (w ramach wskaźnika Pengab) we wrześniu sprzedaż kredytów konsumpcyjnych wzrosła w 61 proc. placówek, a przedstawiciele 74 proc. ankietowanych oddziałów spodziewają się dalszego wzrostu w najbliższym czasie. Co nie mniej istotne, wrzesień jest drugim miesiącem w którym przynajmniej w ocenach bankowców nie rośnie wartość nieregularnych, czyli nie spłacanych na czas kredytów. Nie zmienia to faktu, że osoby które w Biurze Informacji Kredytowej mają na koncie negatywne wpisy, wciąż nie mają po co fatygować się do banku.

Średni koszt 10 tys. zł kredytu na 3 lata spadł do 3,1 tys. zł

We wrześniu całkowity koszt pożyczki gotówkowej w wysokości 10 tys. zł, zaciąganej na 3 lata wynosił dla klienta znanego 3097 zł. Było to o niecałe 30 zł mniej niż na koniec czerwca. W naszym zestawieniu bierzemy pod uwagę warunki kredytowania 4-osobowej rodziny z miesięcznymi wpływami 6 tys. zł. Do rat doliczamy skredytowanie ewentualnych koniecznych prowizji i ubezpieczeń. Jeszcze bardziej, bo o ponad 100 zł, spadł koszt pożyczki dla osoby, która nie miała wcześniej relacji z bankiem - z 3373 zł na 3262 zł. Spadki nie są już tak znaczące jak w II kwartale. Wtedy średnie koszty obniżyły się odpowiednio o ok. 100 zł dla znanych klientów i ok. 200 zł dla nieznanych klientów. Jednak odwilż na rynku kredytów konsumpcyjnych postępuje. Stałej jednolitej polityki na razie jednak nie ma. Gdy część banków obniża ceny, to inne po okresowych promocjach znów podwyższają koszty.

Polecamy artykuły

Ekspert:

Halina Kochalska

Analityk Gold Finance

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Łatwiej też obecnie zaciągnąć pożyczkę osobie prowadzącej działalność gospodarczą lub klientowi bez jakiejkolwiek historii kredytowej.
Łatwiej też obecnie zaciągnąć pożyczkę osobie prowadzącej działalność gospodarczą lub klientowi bez jakiejkolwiek historii kredytowej.

Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

INDOS SA

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK