| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyt konsumencki > Poświąteczne kłopoty

Poświąteczne kłopoty

Przed świętami zazwyczaj jest mnóstwo wydatków, a sklepy, co raz kuszą niepowtarzalnymi okazjami. Niestety w tym roku byłym zmuszony skorzystać z kredytu, aby pokryć świąteczne koszty. Skorzystałem z szybkiego kredytu „w 15 minut”. Jednak po fakcie przejrzałem umowę o kredyt dokładniej i wyszło parę niekorzystnych dla mnie faktów. Na co powinien zwrócić uwagę potencjalny kredytobiorca w tego typu umowach?

Banki, co rusz prześcigają się w wymyślaniu coraz „atrakcyjniejszych” ofertach kredytowych. Często zdarza się, że nie musimy nawet wyjść z domu, a by otrzymać taki kredyt- wystarczy wypełnić odpowiedni wniosek za pośrednictwem Internetu. Jednak, co z boku wygląda bardzo atrakcyjnie i korzystnie, może kryć w sobie niemiłą niespodziankę. Warto, zatem przyjrzeć się danej ofercie z bliska.

Na co zwracać uwagę

  • Wstrzymać się z podpisywaniem umów niewypełnionych - in blanco. W tego rodzaju umowach istnieje duże ryzyko dopisania danych, które później trudno będzie wyjaśnić.
  • Należy dokładnie zapoznać się z treścią umowy kredytowej: regulaminem, opłatami, prowizjami, bowiem często możemy natrafić na niekorzystne dla nas zapisy.
  • Zawsze możemy wypełnioną i gotową - przeznaczoną dla nas - umowę kredytową zabrać do domu i spokojnie przeczytać, a na jej podpisanie umówić się dzień później.
  • Dokonać wstępnej analizy rzeczywistych kosztów kredytu. Warto pamiętać, iż obowiązkiem każdego kredytodawcy jest umieszczenie w umowie wszystkich kosztów i opłat, do których będziemy zobowiązani. Powinny zostań podane m. in.: wartość opłaty przygotowawczej, ubezpieczania, zabezpieczenia kredytu, prowizji, oprocentowanie, opłaty za prowadzenie rachunku itp..
  • Sprawdzić czy dawana nam do podpisu umowa nie jest kredytem odnawialnym. Tradycyjny kredyt (taki, w którym pożyczamy określoną kwotę środków pieniężnych), bank po doliczeniu kosztów i oprocentowania, rozkłada na konkretne raty, które zobowiązani jesteśmy spłacać co miesiąc.
  • Kredyt ma zakup określonego towaru powinien konkretnie wskazywać rzecz, jakiej dotyczy oraz kwotę, jaką płacimy.

Zobacz: Stałe oprocentowanie nie może się dowolnie zmieniać

Odstąpienie od umowy

Jeżeli już podpiszemy umowę kredytu, a w domu stwierdzimy, że popełniliśmy błąd i mogliśmy wybrać inną ofertę bądź chcemy z niego po prostu zrezygnować, możemy od umowy kredytu odstąpić w terminie 10 dni od daty jej podpisania. W tym celu musimy na adres kredytodawcy, wskazany w umowie, wysłać oświadczenie o odstąpieniu od zawartej umowy kredytu. Do umowy kredytu powinien być załączony gotowy formularz, wtedy go wypełniamy i odsyłamy kredytodawcy. Odstąpienie od umowy będzie nas kosztowało utratę opłaty przygotowawczej i opłaty zawiązanej z zabezpieczeniem kredytu.

Zobacz serwis: Kredyt konsumencki

reklama

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Jeżeli już podpiszemy umowę kredytu, a w domu stwierdzimy, że popełniliśmy błąd i mogliśmy wybrać inną ofertę bądź chcemy z niego po prostu zrezygnować, możemy od umowy kredytu odstąpić w terminie 10 dni od daty jej podpisania.
Jeżeli już podpiszemy umowę kredytu, a w domu stwierdzimy, że popełniliśmy błąd i mogliśmy wybrać inną ofertę bądź chcemy z niego po prostu zrezygnować, możemy od umowy kredytu odstąpić w terminie 10 dni od daty jej podpisania.

Klasyfikacja Środków Trwałych 2016 ze stawkami amortyzacji i powiązaniem z KŚT 201079.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Polskie Centrum Promocji Miedzi (PCPM)

(PCPM)

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »