| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Karty kredytowe > Wybór karty kredytowej > Co powinny mieć dobre karty kredytowe?

Co powinny mieć dobre karty kredytowe?

Przyjrzyjmy się dostępnym na rynku kartom kredytowym okiem eksperta. Ile trzeba zapłacić za użytkowanie poszczególnych produktów bankowych i w jakiej sytuacji jesteśmy zwolnieni z tych opłat? Kiedy można dostać zwrot części wydatków, a kiedy spłacać zadłużenie w niskooprocentowanych ratach?

Bezpieczne płatności internetowe

Dla osób, którym karta kredytowa często służy do płacenia w Internecie, ważniejsza od kosztu może być kwestia bezpieczeństwa. Znacznie poodnosi je np. wykorzystywanie przez bank 3-D Secure. Jest to dodatkowe zabezpieczenie płatności w Internecie. Polega na tym, że do dokonania płatności nie wystarczy podać danych z karty. Wymagane jest również zalogowanie się do internetowego serwisu banku, który wydał kartę i podanie specjalnego kodu. Taki system funkcjonuje w BZ WBK.

Bezpieczeństwo podnosi również umożliwienie klientom ustanowienia oddzielnego limitu bezpieczeństwa dla transakcji internetowych. Kiedy nie dokonujemy płatności, taki limit można wyzerować. Nie pozwala to dokonać płatności internetowej, ale z karty można korzystać, płacąc w tradycyjnych sklepach. Taką możliwość daje nam m. in. mBank.

Koszty przewalutowania

Następnym elementem, który może mieć istotne znacznie przy wyborze karty kredytowej, są zasady przeliczania płatności, dokonanych w walutach obcych. Jeśli często wyjeżdżamy za granicę lub dokonujemy zakupów w zagranicznych sklepach internetowych, to zależy nam na tym, aby koszty przewalutowania były jak najmniejsze.

Kursy, stosowane przez banki, nie należą do najkorzystniejszych.Warto więc wybrać tą kartę, w przypadku której przewalutowania dokonuje organizacja płatnicza (Visa, MasterCard). Ich kursy są bowiem znacznie korzystniejsze niż bankowe. Taką kartę można uzyskać np. w Polbanku.

Dodatkowe profity z posiadania karty

Są również inne elementy, które mają duże znaczenie dla części osób. Decydujący może okazać się np. to, czy wygląd karty jest atrakcyjny. Dla innych ważne są natomiast programy rabatowe pozwalające uzyskać zniżki w wybranych sklepach.

Kolejnym elementem mogą być pakiety ubezpieczeń lub innych usług, oferowanych razem z kartą. Przede wszystkim należy zastanowić się, co jest dla nas najważniejsze, a dopiero później poszukać takich kart kredytowych, które najlepiej odpowiadają naszym potrzebom.

Polecamy artykuły

Ekspert:

Jarosław Sadowski

Analityk Expandera, ekspert w dziedzinie produktów bankowych i funduszy inwestycyjnych.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Zanim przejrzymy oferty z kartami kredytowymi, powinniśmy zastanowić się, w jakich sytuacjach będziemy korzystać z plastiku.
Zanim przejrzymy oferty z kartami kredytowymi, powinniśmy zastanowić się, w jakich sytuacjach będziemy korzystać z plastiku.

Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Sobaś

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK