| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Karty kredytowe > Warto wiedzieć > Ranking kart kredytowych - styczeń 2010

Ranking kart kredytowych - styczeń 2010

Które banki mają w swojej ofercie najlepsze karty kredytowe? W rankingu przygotowanym przez analityków Open Finance pierwsze miejsca zajmują karty Citibanku, Alior Banku i Polbanku.

Polacy mają w portfelach już ponad 10 mln kart kredytowych. Ten produkt finansowy staje się coraz bardziej popularny. Warto więc sprawdzić, jak używana przez nas karta wypada na tle konkurencji. Przygotowaliśmy ranking kart kredytowych, w którym oceniliśmy propozycje z 29 banków. Niemal jedną trzecią oceny stanowiły koszty wydania i użytkowania karty. Uwzględniliśmy również wysokość oprocentowania transakcji bezgotówkowych i gotówkowych. Banki mogły również zyskać punkty za możliwość zamiany kredytu na karcie na tańszy ratalny. Liczyła się również długość okresu bezodsetkowego, możliwość wydania karty na oświadczenie, a także maksymalny limit możliwy do uzyskania. Nie bez znaczenia była również wysokość minimalnego dochodu potrzebnego do złożenia wniosku o kartę. Premiowaliśmy także systemy rabatowe dołączane do kart, wyposażenie w mikroprocesor i możliwość płacenia w internetowych sklepach. Spore znaczenie miały również opłaty za ubezpieczenie transakcji nieuprawnionych. Wpływ na ocenę miały również inne udogodnienia, np. funkcja zbliżeniowa.

Zwycięzcą naszego rankingu została srebrna karta Citibanku. Z tym zastrzeżeniem, że wniosek o kartę składamy przez Internet. Wtedy jest ona wydawana za darmo. Wśród zalet karty Citibanku trzeba wymienić największy program rabatowy, który obejmuje zniżki w prawie 4 tys. punktów handlowo-usługowych. Karta ma również darmowe ubezpieczenie nieuprawnionych transakcji. Jeśli stracimy kartę kredytową i ktoś zdąży jej użyć zanim ją zastrzeżemy, bank bierze na siebie koszty takich nieuprawnionych transakcji dopiero powyżej kwoty 150 euro. Poniżej tej kwoty może nas jedynie chronić wspomniane ubezpieczenie nieuprawnionych transakcji. Warto więc zwrócić uwagę, czy nasza karta jest w nie wyposażona. Wracając do kredytówki Citibanku trzeba zauważyć, że może być wydana na oświadczenie i stosunkowo niskie są wymagane przez bank minimalne dochody (850 zł). Bank oferuje również możliwość przejścia na tańszy kredyt ratalny. Plastik jest także wyposażony w mikroprocesor.

Srebrny medal przyznaliśmy srebrnej karcie Alior Banku. Jej podstawową zaletą jest zwrot części transakcji bezgotówkowych wykonanych kartą. Bank oddaje 0,5 proc. zapłaconej kartą sumy. Jeśli dodatkowo wykupimy ubezpieczenie do karty, zwrot wyniesie 1 proc. wartości przeprowadzonych transakcji. Karta Alior Banku ma jeden z najdłuższych okresów bezodsetkowych (58 dni), jest wydawana na oświadczenie, ma darmowe ubezpieczenie nieuprawnionych transakcji. Też jest wyposażona w mikroprocesor.

Czytaj też: Moneyback, czyli zysk z używania karty płatniczej

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kornelia Ksieniewicz

Ekspert z dziedziny postępowania egzekucyjnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK