| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Karty kredytowe > Warto wiedzieć > Rosną koszty kart kredytowych

Rosną koszty kart kredytowych

Banki już nie wciskają klientom kart kredytowych za wszelką cenę. Stopniowo podnoszone są koszty posiadania plastikowych pieniędzy.

Oprócz podnoszenia opłat za karty bardzo widoczne jest też bankach zacieśnienie polityki przyznawania plastikowych pieniędzy. Z wydawania kart kredytowych jedynie na podstawie oświadczenia o dochodach wycofały GE Money Bank, Invest Bank, Lukas Bank i MultiBank. Część banków podniosła też minimalne dochody pozwalające starać się o kartę. W Alior Banku to 800 zł netto, a nie 700 jak wcześniej. W GE Money Banku trzeba zarabiać 870 zł, czyli o 170 zł więcej. Invest Bank podniósł minimalny dochód z 800 zł na 1 tys. zł. Do uzyskania karty Visa Flag potrzeba już 1 tys. zł, a nie 700 zł, a do Visy Classic 1850 zł, a nie 1250 zł.

Można się spodziewać, że w kolejnych miesiącach następne banki wprowadzą podwyżki opłat za karty kredytowe oraz zaostrzą politykę kredytową. Oprocentowanie kart pozostanie na razie bez zmian. Podwyżek stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej można się spodziewać dopiero w przyszłym roku. Jeśli tylko zobaczymy taki ruch, to możemy być pewni, że w kolejnym miesiącu w górę pójdzie oprocentowanie kart.

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Mazurkiewicz

Partner – Senior Executive Search Consultant HRK S.A. /IRC Global Executive Search Partners posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe, m.in. w branży finansowej i branży doradztwa personalnego. W latach 1998-2004 pracował dla szwajcarskich firm ubezpieczeniowych, m.in. na stanowiskach dyrektora regionalnego oraz dyrektora ds. rozwoju i szkoleń. Jako dyrektor departamentu szkoleń w dużej międzynarodowej organizacji stworzył i rozwinął system szkoleń dla kilku tysięcy przedstawicieli handlowych. Certyfikowany trener Insights Discovery. W swojej pracy zawodowej przeprowadził ponad 150 warsztatów z zakresu komunikacji, zarządzania, negocjacji i technik sprzedaży. W 2006 roku został partnerem zarządzającym HRK Financial Markets w HRK S.A. gdzie stworzył od podstaw zespół specjalizujący się w projektach rekrutacyjnych skierowanych do instytucji finansowych ze szczególnym uwzględnieniem rynku kapitałowego, od tego czasu miał okazję pracować dla ponad 120 klientów. Obecnie w HRK pozyskuje kandydatów na wysokie stanowiska dla wielu renomowanych instytucji finansowych i korporacji międzynarodowych oraz koordynuje realizację procesów rekrutacyjnych na stanowiska menedżerskie i eksperckie w obszarach: Banking & Insurance, Leasing & Financial Services, Legal & Profesional Services, FINANCE, SSC, BPO, HR, FMCG, RETAIL. Odpowiada za relacje z międzynarodową siecią IRC Global Executive Search Partners, nadzoruje Marketing, PR i innowacje.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »