| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Karty kredytowe > Warto wiedzieć > Karta bankowa dla małego dziecka

Karta bankowa dla małego dziecka

Kartę przedpłaconą z pieniądzem elektronicznym można podarować nawet dziecku, które nie ukończyło jeszcze 13 lat. Jeśli dziecko jest starsze może otrzymać zwykłą kartę płatniczą, kartę do płacenia w Internecie, a nawet kartę kredytową, a dokładnie - dodatkową kartę do limitu kredytowego rodziców.

Przedpłacone karty dla dzieci

Bank

Dostępne karty

Opłaty za wydanie karty

Dla kogo

BZ WBK

Karta Upominkowa VISA Electron

5 zł lub 10 zł

Można ją podarować nawet dziecku, które ma mniej niż 13 lat

Karta z doładowaniem (zwykła i zbliżeniowa)

15 zł

ING Bank

Karta VISA przedpłacona

24 zł

Można ją podarować dziecku, które ukończyło 13 lat

Karta Maestro przedpłacona

15 zł lub 20 zł

Karty upominkowej nie doładujesz

„Karta upominkowa” działa na trochę innej zasadzie. Nie można jej bowiem doładowywać. Jest ona kupowana z określonym limitem wynoszącym od 50 zł do 500 zł, po wykorzystanie którego staje się ona bezużyteczna. Za wydanie trzeba zapłacić 5 zł (z paskiem magnetycznym) lub 10 zł (z chipem i paskiem) plus nominał karty. Expander zwraca również uwagę na to, że w przeciwieństwie do wymienionych wcześniej kart, tu nie ma możliwości dokonania wypłaty z bankomatu.

W ING tylko od 13 roku życia

Karty przedpłacone oferuje również ING Bank Śląski, ale w tym przypadku mogą z nich korzystać jedynie dzieci, które ukończyły 13 lat. Wynika to z konstrukcji produktu. Różnica polega również na tym, że, aby otrzymać kartę w ING trzeba podpisać umowę. W rezultacie, jeśli chcemy ją komuś podarować, to musimy tą osobę przyprowadzić do działu banku. Konsekwencją podpisania umowy jest to, że karta jest spersonalizowana, czyli znajduje się na niej wydrukowane imię i nazwisko posiadacza.

ING wydaje dwa rodzaje karty przedpłaconej – „Karta Visa przedpłacona” i „Karta Maestro przedpłacona”. Pierwsza kosztuje 24 zł, a druga 15 zł (bez imienia i nazwiska, ze standardowym wizerunkiem) lub 20 zł (z imieniem i nazwiskiem i indywidualnym wizerunkiem). Podobnie jak w przypadku kart BZ WBK są to opłaty jednorazowe. Ciekawostką dotyczącą karty Visa jest to, że posiada ona nietypowy kształt i jest półprzeźroczysta. Niestety konsekwencją ciekawego wyglądu jest brak możliwości dokonywania wypłat z bankomatów. W przeciwieństwie do „Karty Maestro przedpłaconej”, kartą Visa można jednak płacić w Internecie.

Dzieci mogą korzystać nie tylko z kart przedpłaconych

Dzieci, które ukończyły 13 lat mogą również posiadać standardową kartę płatniczą. Istnieje bowiem możliwość otwarcia dla dziecka specjalnego młodzieżowego rachunku, do którego może zostać wydane karta. Niekiedy do takiego rachunku wydawane są nie tylko zwykłe karty płatnicze, ale także karty wirtualne, służące do płacenia w Internecie. Są to karty, które działają podobnie jak karty przedpłacone. Dokonanie płatności jest możliwe po doładowaniu karty odpowiednią kwotą środków finansowych. Tak jest np. w mBanku, w którym do młodzieżowego „izzyKonta” może zostać wydana „eKarta”. Jest to jednak tylko sposób na zwiększenie bezpieczeństwa przy tego rodzaju płatnościach, gdyż nawet zwykła karta płatnicza w mBanku pozwala płacić za zakupy w sieci.

Czytaj także

Aktualizacja: 04.01.2010

Ekspert:

Jarosław Sadowski

Analityk Expandera, ekspert w dziedzinie produktów bankowych i funduszy inwestycyjnych.

Źródło:

Własne

Zdjęcia


INFORLEX Kadry Płace i HR211.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Agencja interaktywna LTB.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK