| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Karty kredytowe > Warto wiedzieć > Kartami kredytowymi można też pomagać

Kartami kredytowymi można też pomagać

Karta kredytowa nie jest tylko instrumentem płatniczym. Za jej pomocą możemy też prowadzić działalność charytatywną – i to bez zbędnych kosztów.

Nieco inaczej ma się sprawa np. przy karcie Polbank Dzieciom, gdzie bank dokładnie podaję, że na konto Fundacji Spełnionych Marzeń (zajmującej się pomocą dzieciom z chorobą nowotworową), przeleje 1 zł za każde wydane przez nas 150 zł. Precyzyjny jest także Bank Pekao jeśli chodzi o kartę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W tym przypadku za każdą zrealizowaną transakcję na konto fundacji wpływa 1 zł od użytkownika, a także 1 zł od banku. Ponadto Pekao przekazuje WOŚP połowę opłaty rocznej za każdą wydaną kartę.

W Banku DnB Nord znajdziemy kartę Integracja, w przypadku której połowa prowizji przekazywana jest na Fundusz Pierwszy Krok zarządzany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracja, pomagające młodym osobom z urazem kręgosłupa powrócić do normalnego życia. Mamy też na polskim rynku kartę „ekologiczną” czyli WWF Millennium MasterCard. Bank Millennium przekazuje na konto WWF połowę rocznej opłaty za kartę i określony procent od każdej transakcji gotówkowej. Element wsparcia ochrony środowiska znajdziemy też przy zwykłych kartach kredytowych banku BOŚ. Tam od każdej wydanej karty przekazuje się 1 zł na rzecz Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Warto jeszcze wspomnieć o karcie Visa Electron z Sercem w Interligo – czyli zwykłej karcie debetowej, która także wiąże się z działalnością charytatywną. Jedna czwarta przychodów banku z każdej transakcji bezgotówkowej przekazywana jest bowiem na program budowy Polskiego Sztucznego Serca.

Wspomniane karty affinity nie różnią się specjalnie od ich tradycyjnych odpowiedników. Zazwyczaj mają takie same opłaty za wydanie albo oprocentowanie. Co więcej, niektóre z nich oferowane są nie tylko w wersji podstawowej, ale także złotej – coś dla siebie znajdą zatem także bardziej wymagający klienci. Niestety karty affinity nie cieszą się zbyt dużym powodzeniem.

Dla przykładu Bank Pekao, wydający kartę z WOŚP – a więc jedną z najlepiej rozpoznawanych organizacji charytatywnych – wydał w sumie ok. 5 tys. kart affinity, a to zaledwie ok. 1 proc. wszystkich wydanych przez ten bank kredytówek. Można przypuszczać, że w innych bankach jest podobnie. Tym bardziej warto więc zastanowić się nad zamianą zwykłej karty na taką, która przyda się jeszcze komuś. Posiadacza karty nic to nie kosztuje, a generowane kartą wsparcie może uratować komuś życie.

Czytaj także

Ekspert:

Mateusz Ostrowski

Analityk rynku produktów bankowych

Źródło:

Własne

Zdjęcia


INFORLEX Kadry Płace i HR211.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Paweł Cymcyk

Menedżer Komunikacji Inwestycyjnej ING TFI S.A.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK