| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Rodzaje kart

Karty platynowe bardziej dostępne

Aktualizacja: 01.11.2009

Banki coraz rzadziej pytają o źródło dochodów. Prestiżowe karty złote i platynowe stają się dostępne dla większej liczby Polaków. »

Kilku posiadaczy karty głównej

Aktualizacja: 01.11.2009

W przypadku kart dla osób prywatnych warto rozróżnić karty dodatkowe od kart wydawanych dla współwłaścicieli rachunku. W tym przypadku mamy do czynienia z wydaniem na rzecz każdego ze współposiadaczy rachunku karty głównej. »

Nowa karta Visa z wyświetlaczem

Aktualizacja: 22.11.2011

W walce z oszustami w internecie organizacja Visa we współpracy z firmą EMUE Technologies wprowadza nowe innowacyjne rozwiązanie. Nowa karta płatnicza wyposażona będzie w przyciski i wyświetlacz umożliwiający generowanie jednorazowych kodów do bezpiecznych transakcji w sieci. »

Co-branded, czyli karty wspólnych marek

Aktualizacja: 01.11.2009

Karty wspólnych marek, nazywane też kartami co-branded, to karty wydawane przez banki we współpracy z inną instytucją partnerską, która posiada silną i zakorzenioną pozycję na rynku. Jeszcze kilka lat temu oferta takich kart w Polsce była bardzo uboga. Teraz już prawie każdy bank ma w ofercie kartę co-brandową. »

Podział kart płatniczych

Aktualizacja: 31.10.2009

Bankowe karty płatnicze dzielą się na karty: bankomatowe, debetowe, obciążeniowe, kredytowe i przedpłacone. »

Różnice między kartami

Aktualizacja: 31.10.2009

Klient decydując się na kartę powinien przede wszystkim wziąć pod uwagę korzyści wynikające ze sposobu rozliczania transakcji zawartych za jej pomocą. »

Karty podarunkowe

Aktualizacja: 29.01.2009

  Należy również wspomnieć o tym, iż w chwili obecnej na rynku funkcjonują również instrumenty podobne z wyglądu do kart płatniczych, które jednak nie są kartami płatniczymi w rozumieniu prawa bankowego. »

Karty chipowe

Aktualizacja: 31.10.2009

Karty chipowe zapewniają większe bezpieczeństwo przeprowadzanych transakcji niż zwykłe karty płatnicze, dlatego wystawcy kart starają się o jak największe ich upowszechnienie. »

Karty bankowe i klubowe

Aktualizacja: 31.10.2009

Karty można podzielić w zależności od nazw wydawców, którzy są skupieni w dwóch międzynarodowych systemach. Visa International, MasterCard i Japan Credit Bureau należą do zdecentralizowanego systemu bankowego. American Express i Diners Club do zcentralizowanego systemu klubowego. »

Karta dodatkowa

Aktualizacja: 31.10.2009

Do głównej karty kredytowej może być wydana karta dodatkowa. Można na niej ustalić dzienny limit transakcji zarówno bezgotówkowych, jak i gotówkowych. »

Rodzaje systemów lojalnościowych

Aktualizacja: 31.10.2009

Zadaniem kart lojalnościowych (tzw. kart klienta) jest z jednej strony zwiększenie obrotu i przyciągnięcie nowych klientów a z drugiej strony danie sieci emitującej karty informacji o zakupach dokonywanych przez stałych klientów. »

Wniosek o kartę dodatkową

Aktualizacja: 31.10.2009

W przypadku kart płatniczych, których posiadaczami są osoby fizyczne, karty dodatkowe mogą być wydane zarówno na rzecz członków najbliższej rodziny (współmałżonek, rodzice, dzieci), jak i innych osób, których nie łączą z posiadaczem więzi rodzinne. »

Najlepsze karty kredytowe

Aktualizacja: 19.09.2013

Według najnowszego zestawienia kart kredytowych, przygotowanego przez Open Finanse, najlepszymi kartami kredytowymi są: Srebrna karta Alior Banku oraz dwie karty ING Banku. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kornelia Ksieniewicz

Ekspert z dziedziny postępowania egzekucyjnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK