| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Rynek nieruchomości > Wydatki na działalność hotelarską

Wydatki na działalność hotelarską

Wartość produkcji budowlanej na rynku hotelarskim szacuje się na 358 zł za m/m. Udział rynku horeca w sektorze przedsiębiorstw to około 3,2%. W ciągu roku wzrost obrotów na rynku hotelarskim i gastronomicznych ocenia się na 3,6%, wzrost rynku na 14,9% rocznie. Na tym rynku widać znaczny wzrost zapotrzebowania na projekty architektoniczne, w ciągu roku wzrost utrzymuje się na poziomie 20,0%.

W roku 2009 nastąpiło załamanie rynku budowlanego, spadły inwestycje budowlane w gospodarce. Na rynku horeca również odnotowano ograniczenia inwestycji i spadek zainteresowania nowymi inwestycjami budowlanymi. W okresie recesji  z 2009 te trendy były widoczne.

W roku 2009 jednak odnotowano również wzrost obrotów oraz udziału w rynku. Na rynku gastronomicznym widać wzrost ilości placówek dużych. Średni przychód na tym rynku  to około 21 532 mln zł rocznie, dynamikę przychodów ocenia się na 3,0%. W przypadku rynku horeca firmy najczęściej zamawiają produkty u producentów i wytwórców (48,0%),  około 29,0% na rynku hurtowym.

Udział importu przy zamówieniach szacuje się na 21,0%.  Przedsiębiorstwa horeca również w przypadku projektów architektonicznych i modernizacyjnych zgłaszają zapotrzebowanie do firm produkcyjnych i wytwórców oraz  hurtowników. Ważnym źródłem jest import.

Zobacz: Tworzenie centrów usługowych i biznesowych

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Ostrowski

Analityk rynku produktów bankowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK