| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Rynek nieruchomości > Dofinansowanie inwestycji w budynki przemysłowe

Dofinansowanie inwestycji w budynki przemysłowe

Ministerstwo Gospodarki i Pracy wprowadza projekt dofinansowania inwestycji w budynki przemysłowe oraz ich wyposażenie. Odpowiednie przygotowanie projektu oraz wycena poprzez wartość rynkową umożliwia ubieganie się o ministerialne środki.

Inwestycje w nowe budynki przemysłowe i nowe technologie powinny opierać się o  politykę efektywnego gospodarowania zasobami (m.in. energii) oraz reguły budownictwa ekologicznego (uwzględniającego koszty użytkowania i utrzymania budynku w tym wydatków na energię).

Poprawa warunków gospodarowania firm opiera się o działania badawcze i rozwojowe.

Wprowadzenie energooszczędnych technologii i projektów budowlanych jest możliwe dzięki transferom rozwiązań technicznych, oferty produktowej oraz systemów zarządzania i kierowania procesem produkcji oraz gospodarowania zasobami.

Zobacz: Segment mieszkań popularnych – mieszkania dla każdego?

Projekty tego typu są pracochłonne i wymagają odpowiedniej kadry i nakładów finansowych. Realizacja odbywa się poprzez konsorcja, stowarzyszenia i klastry nastawione na innowacyjność, ochronę środowiska i ograniczenie zużycia energii podczas produkcji. 

Dofinansowanie jest propozycją Ministerstwa Nauki i Informatyzacji, najczęściej dotyczy zorganizowanych centrów technologicznych czy parków technologicznych.

Jednostki te uzyskują coraz większy wpływ na sektor przemysłowy i biznesu. Obok działań badawczych i wdrożeniowych proponują szkolenia, seminaria i spotkania mające na celu prezentacje urządzeń i maszyn dla innowacyjnej, oszczędnej i wydajnej produkcji.

Przedstawiane są  urządzenia pomiarowe i kontrolne oraz rozwiązania IT dla zarządzania firmą, procesem produkcji i zasobami.

Zobacz: Sytuacja na pierwotnych rynkach mieszkaniowych w 2013 r.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Matylda Pawłowicz

Radca Prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK