| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Rynek nieruchomości > Wynajem mieszkania kibicom na EURO 2012 - lepiej się ubezpiecz

Wynajem mieszkania kibicom na EURO 2012 - lepiej się ubezpiecz

Wynajem mieszkania kibicom na EURO 2012. Decydując się na wynajem mieszkania kibicom podczas EURO 2012 można zarobić nawet nawet 2 – 3 razy więcej niż standardowo. Jak zabezpieczyć się przed dewastacją lokalu?

Droższe ubezpieczenie przed dewastacją

Wynajmującym zależy jednak głównie na ubezpieczeniu przed dewastacją lokalu w trakcie EURO 2012. Produkty, które mogą taką ochronę zapewnić kosztują średnio nieco ponad 230 złotych. Najniższą stawkę (42 zł) zaproponował PZU. Ta firma, w odróżnieniu od innych, skłonna jest chronić właściciela wynajmowanego mieszkania przez jedynie miesiąc. Większość pozostałych firm chciałaby podpisać umowę na rok. W przypadku Generali jest to 6 miesięcy. Przy wyborze ubezpieczyciela trzeba jednak zwracać uwagę nie tylko na koszty. Należy też dokładnie przeczytać umowę i ogólne warunki ubezpieczenia. Tego typu produkty nie są bowiem tak wystandaryzowane jak ubezpieczenia OC samochodów. Dopiero ze wspomnianych dokumentów właściciel mieszkania dowie się, w jakich sytuacjach ubezpieczyciel wypłaci, a w jakich nie wypłaci odszkodowania w przypadku dewastacji lokalu przez kibiców. Przykład? Jeśli w rozważanym przypadku właściciel nieruchomości wykupiłby pakiet ubezpieczeń zaproponowany przez Liberty Direct, nie otrzymałby odszkodowania za kradzież tzw. ruchomości, czyli np. telewizora.

Polecamy: W jaką nieruchomość zainwestować milion złotych?

Sam kibic też może się ubezpieczyć

Alternatywą jest wykup ubezpieczenia OC przez kibica, choć można połączyć oba rozwiązania. Posiadanie takiego produktu w ofercie deklaruje większość przebadanych ubezpieczycieli. Zebrane przez Home Broker informacje sugerują, że jeśli fan piłki nożnej dopuści się dewastacji wynajmowanej nieruchomości, o ile jest ubezpieczony, to ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie za szkody. Gdy ich wartość wyniesie od 20 do 50 tys. zł roczne ubezpieczenie kosztować będzie w granicach od 20 do 80 złotych. W części firm wraz z ubezpieczeniem OC najemcy może być wymagane wykupienie w pakiecie także innych produktów – np. OC dla właściciela nieruchomości.

Ale uwaga! To rozwiązanie ma dwie wady. Po pierwsze trzeba nakłonić kibica do wykupienia ubezpieczenia, co nie będzie łatwym zadaniem. Po drugie nie wszystkie ubezpieczalnie będą skłonne objąć ochroną cudzoziemców.

Czasem trzeba w pakiecie

Badanie przeprowadzone przez Home Broker pokazuje także, że w części towarzystw ofertę można dopasować do potrzeb klienta poprzez określanie sum ubezpieczenia i obszarów ochrony. W innych do nabycia pozostają pakiety. W efekcie, w rozważanym przypadku właścicielowi nieruchomości zaproponowano jeden produkt ubezpieczeniowy, który obejmował OC nieruchomości, oraz ubezpieczenie od dewastacji i szkód w elementach stałych mieszkania (np. kafelki, podłoga, ściany) oraz ruchomości domowych. Taka sytuacja miała miejsce np. w PZU, Uniqa, Link 4, Generali, Ergo Hestia i Concordia. 

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Michał Wolny

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK