| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Rynek finansowy > Czy zawsze płacimy prowizję od konwersji funduszy

Czy zawsze płacimy prowizję od konwersji funduszy

Konwersja oznacza przeniesienie środków z jednego funduszu do innego w ramach tego samego TFI. W praktyce polega ona na odkupienie jednostek uczestnictwa w jednym funduszu i nabycie w drugim.

Transakcja konwersji obciążona jest w większości przypadków opłatą manipulacyjną. Opłata ta stanowi zazwyczaj różnicę pomiędzy opłatą manipulacyjna nabycia jednostek w funduszu docelowym i opłatą pobieraną w funduszu pierwotnym. W sytuacji, gdy przenosimy środki z funduszu o wyższej opłacie manipulacyjnej do funduszu tańszego, prowizja za konwersję nie będzie pobierana.

Należy pamiętać, że konwersja według prawa traktowana jest jako dwie transakcji: odkupienie i nabycie jednostek. Każdorazowo więc przy odkupieniu jednostek uczestnictwa u dystrybutora zapłacimy zryczałtowany 19-procentowy podatek Belki od ewentualnych zysków. Wyjątek stanowią fundusze parasolowe, gdzie konwersja zwolniona jest z tego podatku od zysków kapitałowych.

Zobacz też serwis: Podatki

Oferta funduszy

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Brokerska CDS

CDS działa jako kancelaria doradcza, której misją jest ochrona interesów przewoźników i spedytorów poprzez świadczenie usług w zakresie obsługi ubezpieczeń transportowych (OC przewoźnika, OC spedytora i Cargo) oraz pozasądowej i sądowej obsługi roszczeń i szkód powstałych w transporcie. Świadczymy również usługi związane z zarządzaniem ryzykiem transportowym, a także przeprowadzamy audyty i szkolenia z zakresu prawa przewozowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK