| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Rynek finansowy > Spadła wartość funduszy hedgingowych w styczniu

Spadła wartość funduszy hedgingowych w styczniu

Styczeń tego roku przyniósł spadki na giełdach, rynek funduszy hedgingowych również stracił, lecz znacznie mniej.

Biorąc pod uwagę okres 12 miesięcy, w dalszym ciągu nie mogą wyjść na plus fundusze hedgingowe, których celem jest zarabianie na spadkach cen akcji, a robią to zajmując krótkie pozycje. Strategia Short Selling dała w styczniu niewielki zysk na poziomie 0,9 proc., lecz za 12 miesięcy jest na stracie wynoszącej 16,6 proc.

Warto jeszcze zwrócić uwagę na ryzyko inwestycyjne, mierzone odchyleniem standardowym stóp zwrotu. Dla inwestycji na największych giełdach na świecie wyniosło ono w okresie ostatnich trzech lat 21,7 proc., niewiele mniejsze było na giełdzie NYSE w Nowym Jorku. Dla porównania, odchylenie standardowe stóp zwrotu na rynku funduszy hedgingowych w tym samym czasie wyniosło tylko 8,1 proc. Do podobnych konkluzji dojdziemy analizując wartości odchyleń standardowych za okres pięcioletni. Oznacza to, że inwestowanie w fundusze hedgingowe jest mniej ryzykowne niż w akcje na giełdach papierów wartościowych.

Podobnie do niektórych funduszy hedgingowych inwestuje fundusz Investor FIZ, który za okres od rozpoczęcia działalności, tj. od września 2005 roku do stycznia 2010 roku zarobił 171 proc., a średnioroczna stopa zwrotu wyniosła w tym okresie 25,36 proc.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Jan Bijas

Dyrektor Generalny Salomon Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK